مرکز نشر هاجر منتشر کرد

مجموعه 3 جلدی کتاب سریر سخن

شناسه خبر : 49391

1396/07/26

تعداد بازدید : 242

مجموعه 3 جلدی کتاب سریر سخن
مجموعه سه جلدی ره توشه تبلیغی بانوان با نام «سریر سخن» از سوی مرکز نشر هاجر وابسته به مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران منتشر شده است.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، بایستگی تبلیغ دینی درباره زیرساخت‌های اندیشه، تأمین نیازهای اجتماعی و زدودن پیرایه‌های موهوم از ساحت قدسی دین و فرهنگ ملی نیاز به مبلغانی کارآمد و توانمند دارد. در این میان نقش مبلغان خواهر در رساندن پیام و پراکندن عطر و بوی دل‌انگیز مباحث قرآنی، حدیثی، فقهی و کلامی در جامعه دینی بی‌بدیل است.

نشر هاجر در راستای ابلاغ پیام‌های دینی، این مجموعه 3 جلدی را با عنوان «سریر سخن» برای بانوان تهیه نموده است تا دستمایه‌ای باشد برای انجام رسالت‌ها و دریچه‌ای برای کند و کاو عالمانه بانوان در تحقیق و تولید مجلدات بعدی.

مجموعه 3 جلدی «سریر سخن» به قلم آقایان علی باقر شیخانی و سید حسین اسحاقی در قطع وزیری و  تیراژ 2000 نسخه منتشر شده است.

سریر سخن 1

جلد اول این کتاب در پنج بخش «خداشناسی»، «عدل شناسی»، «نبوت و پیامبرشناسی»، «امامت و امام‌شناسی» و «معادشناسی» به رشته تحریر در آمده است.

هر یک از این بخش‌‌‌ها در چندین فصل با عناوینی همچون مفاهیم، راه‌های شناخت، انواع، دلایل و آثار هر یک از این اصول بر زندگی انسان تشریح شده است.

کتاب «سریر سخن جلد اول؛ اصول دین برای همه» در 502 صفحه و با قیمت 20000 تومان منتشر شده است.

سریر سخن 2

جلد دوم این کتاب در شش بخش با موضوع اخلاق نگاشته شده است.

«مفاهیم و تعاریف اخلاق»، «آداب و اخلاق بندگی»، «خانوادگی»، «عمومی»، «اقتصادی» و همچنین «آداب و اخلاق علم آموزی» از جمله مباحث مطرح شده در این کتاب است.

کتاب «سریر سخن جلد دوم؛ اخلاق برای همه» نیز در 336 صفحه و با قیمت 14000 تومان چاپ و روانه بازار شده است.

سریر سخن 3

سومین جلد این کتاب نیز در پنج بخش دربردارنده موضوعاتی نظیر: «گستره و انواع آزادی در اسلام»، «بایسته‌ها در حکومت اسلامی»، «حقوق اجتماعی زنان»، «فمینیسم و آسیب‌های فرارو»، «حجاب و عفاف زنان آسیب‌ها و راه‌های برون رفت» می‌باشد.

کتاب «سریر سخن جلد سوم؛ مشارکت همگانی در فعالیت‌های سیاسی اجتماعی» در 376 صفحه و با قیمت 15500 تومان روانه بازار نشر شده است.