سرمه سعادت؛

شیوه های حکومتی حضرت سلیمان در یک کتاب

شناسه خبر : 49020

1396/07/19

تعداد بازدید : 387

شیوه های حکومتی حضرت سلیمان در یک کتاب
کتاب شیوه های حکومتی حضرت سلیمان ع از سوی مرکز نشر هاجر چاپ و روانه بازار شد.

به گزارش پایگاه خبری _اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، کتاب شیوه های حکومتی حضرت سلیمان علیه السلام نوشته الهام رضاپوردرویش از سوی مرکز نشر هاجر وابسته به مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران چاپ و روانه بازار شد.
در مقدمه این کتاب می خوانیم: «بشر در طول تاریخ نیازمند چراغ راهی است تا او را از ظلمت ها و تاریکی ها برهاند و در نور و روشنایی قرار بدهد. این چراغ می تواند به عنوان کتب الهی آسمانی باشد و هم می تواند انسان های شایسته و برگزیده از جانب خالق انسان ها در میان آنها باشد.
آنچه که مهم است وجود راهنمایی است برای بشر که هیچ وقت بشر از آن بی نصیب نبوده و خداوند متعال در این رابطه دریغ ننموده، آنچنان که در قرآن فرموده است: «و ما برای هر قومی هادی و راهنمایانی فرستاده ایم».
همه پیامبران الهی در تمام ابعاد زندگیشان برای همه بشر الگوی مناسبی بودند تا بشر در مسیر زندگی به راحتی بتواند سره را از ناسره تشخیص دهد و بتواند سعادت دنیا و آخرت خود را تأمین نماید. خداوند متعال در قرآن کریم به اسوه و الگو بودن حضرت ابراهیم علیه السلام و همراهانش و وجود نبی مکرم اسلام تصریح نموده است».
این کتاب در چهار فصل با عناوینی همچون «تبارشناسی حضرت سلیمان علیه السلام»، «فضایل و ویژگی های حضرت سلیمان علیه السلام»، «شاخصه های حکومت حضرت سلیمان علیه السلام» و «معیارهای مدیریتی حضرت سلیمان علیه السلام» تهیه و تنظیم شده است.
آنچه که در این اثر به آن پرداخته می شود بررسی ابعاد مختلف زندگی و حکومت حضرت سلیمان از منظر آیات و روایات می باشد. اثر حاضر دربرگیرنده موضوعاتی تفسیری، روایی، تاریخی، اخلاقی و اجتماعی و ... برای اقشار مختلف جامعه است.
کتاب شیوه های حکومتی حضرت سلیمان علیه السلام با شمارگان 500 نسخه و به قیمت 3200 تومان در 88 صفحه با قطع رقعی روانه بازار نشر شده است.
علاقه‌مندان به تهیه این کتاب می‌توانند با شماره تلفن های 4-02537842543 تماس گرفته و یا به نشانی قم، بلوار معلم، مجتمع ناشران، طبقه1 واحد 114 مراجعه کنند.