استاد حوزه در جمع بانوان طلبه

برکات تلاوت قرآن مشروط به ایمان و عمل به محتوای قرآن است

شناسه خبر : 48931

1396/07/18

تعداد بازدید : 275

برکات تلاوت قرآن مشروط به ایمان و عمل به محتوای قرآن است
نخستین نشست تفسیری با محوریت سوره مبارکه کهف به منظور ترویج معارف قرآنی با حضور جمعی از طلاب دیروز در مدرسه علمیه خواهران فاطمیه(س) فسا برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری _اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، در این نشست«آقای نصرت‌الله نوح‌پیشه» استاد حوزه گفت: محتوای سوره کهف پیرامون دعوت به اعتقاد حق و عمل صالح و تهدید و تطمیع و خصوصا در مورد توحید، نبوت و معاد است. این سوره با حمد الهی شروع شده است و دلیل این حمد آن است که در این کتابی که خداوند نازل کرده هیچ‌گونه انحراف و کژی وجود ندارد.

وی افزود: تلاوت این سوره مانع از عذاب دوزخ و مانع از ورود شیطان به خانه‌ای می‌گرددکه در آن شب این سوره در آن خانه خوانده شده است. در حقیقت آثار معنوی و برکات تلاوت سوره‌های قرآن مشروط به ایمان و عمل به محتوای آن سوره است.

استاد حوزه تشریح کرد: در این سوره آمده که یکی از ویژگی‌های قرآن کریم قیوم یعنی ثابت و استوار و نگهبان کتاب‌های دیگر است. در واقع قیوم کسی است که مصلحت کسی یا چیزی را تأمین کند و امورش را تدبیر نماید. قرآن نیز با دستوراتی که دارد مصلحت ما انسان‌ها را تأمین می‌کند و ویژگی قرآن این است که هم خودش پابرجا و استوار است و هم از ارزش‌های الهی پاسداری می‌کند.