درنشست اخلاقی مدرسه علمیه خواهران فاطمیه س فسا تشریح شد

قیام امام حسین ع و علل عدم قیام دیگر ائمه

شناسه خبر : 48907

1396/07/18

تعداد بازدید : 289

    قیام امام حسین ع و علل عدم قیام دیگر ائمه
نشست اخلاقی با موضوع« قیام امام حسین(ع) و علل عدم قیام دیگر ائمه» به منظور آشنایی با تاریخ زندگی ائمه معصومین(ع) با حضور جمعی از طلاب یکشنبه در مدرسه علمیه خواهران فاطمیه( س) فسا برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری _اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، در این نشست« حجت‌الاسلام دهقانی» مسؤول تعلیم و تربیت ناحیه مقاومت بسیج فسا گفت: یکی از دلایلی که باعث شد دیگر ائمه نیز مانند امام حسین(ع) قیام نکنند این بود که شرایط برای ائمه دیگر فراهم نبوده و همچنین شرایط بقیه ائمه مثل شرایط زمان امام حسین(ع) نبوده است.

وی افزود: دلیل دوم عدم قیام آن بزرگواران این بود که یاران باوفایی چون اباعبد‌الله(ع) نداشتند؛ چنانکه در لشکر امام حسن(ع) که 12 هزار رزمنده وجود دارد می‌بینیم که معاویه با یک میلیون درهم فرمانده سپاه امام حسن به نام عبید‌الله بن عباس را می‌خرد و عبید‌الله 8 هزار نفر را با خود به سپاه معاویه می‌برد و امام حسن(ع) به دلیل کمی یاران مجبور به صلح می‌شود. اما یاران امام حسین(ع) با اینکه 72 نفر بودند استقامت کردند و حضرت را تنها نگذاشتند.

مسؤول تعلیم و تربیت ناحیه مقاومت بسیج فسا تبیین کرد: دلیل دیگر عدم قیام دیگر ائمه این بود که می‌خواستند به مردم ارفاق کنند تا مردم دیگر شرمنده امامشان نشوند. ما نیز نمی‌توانیم ادعا کنیم که اگر در آن زمان بودیم حضرت را یاری می‌رساندیم؛ عبادت ما حتی به اندازه کمی از عبادت‌های سران کوفه نبود.