در مرکز تخصصی خواهران زینب کبری س تنکابن برگزار شد

نشستی با عنوان اهمیت کار پژوهش

شناسه خبر : 48580

1396/07/13

تعداد بازدید : 560

نشستی با عنوان اهمیت کار پژوهش با حضور حجت الاسلام والمسلمین فاضل در مرکز تخصصی زینب کبری(س)تنکابن خواهران برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری _اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین فاضل، استاد حوزه در اهمیت کار پژوهش بیان داشت: یک طلبه موفق در هر حیطه ای اعم از مدیریت،تبلیغ، تدریس نیاز به فراگیری مراحل پژوهش و انجام آن دارد. اساس پژوهشگری تفکر است شمادر بسیاری از مواقع کارهایی انجام می دهید که نیاز به تمرکز ذهنی ندارند از آن فرصت ها می توانید برای تفکر در مورد موضوع تحقیق استفاده کنید.
وی گفت: پژوهش فرآیند سه مرحله ای داردابتدا باید یک عنوان مناسب انتخاب کنید بعد از انتخاب موضوع مرحله اول طراحی تحقیق است که مانند مهندسی ساختمان است و درآن به بیان مسئله، ضرورت ، پیشینه ، اهداف ، سوالات اصلی و فرعی و... پرداخته می شود. مرحله بعد اجراست که شامل فیش نویسی و تهیه سیاهه نوشته است و مرحله سوم ارائه تحقیق به صورت شفاهی در غالب های( منبر ،همایش ها و کنفرانس ها ) ویا به صورت کتبی(مقاله، پایان نامه،کتاب) است.
استاد حوزه افزود: برای انتخاب موضوع مناسب باید آن را جزیی کنید غالب موضوعات قابلیت پژوهش ندارند چون کلی اند. برای این کار می توانید آن موضوع را به حیطه های مختلف علل، مصادیق و آثار تقسیم بندی کنید.
وی در پایان خاطر نشان کرد: هنگامی که هدف از هر کاری از جمله تحقیق یاری دین خدا باشد خداوند که همه چیز در ید قدرت اوست و قدرت تصرف در تمامی امور را دارد موانع را از پیش روی شما برمی دارد زیرا خداوندخود قول روزی داده که یکی از آنها رزق علمی و برکت درزمان است.