درجمع طلاب مدرسه علمیه خواهران فاطمیه س فسا

ترویج شعائر الهی از تقوای قلب نشأت می‌گیرد

شناسه خبر : 47897

1396/07/02

تعداد بازدید : 309

 ترویج شعائر الهی از تقوای قلب نشأت می‌گیرد
نشست اخلاقی با موضوع« شناخت و ترویج شعائر الهی» به منظور پیشبرد اهداف تبلیغی خواهران با حضور جمعی از طلاب امروز در مدرسه علمیه خواهران فاطمیه( س) فسا برگزار شد.

 به گزارش پایگاه خبری_اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، در این نشست« حجت‌الاسلام والمسلمین دهقانی» مسؤول تعلیم و تربیت ناحیه مقاومت بسیج فسا گفت: وقتی به لسان روایات نگاه می‌کنیم به 2 نوع روایت برخورد می‌کنیم؛ یک دسته از روایات بیانگر این مطلب هستند که آن عبادتی که انسان در خلوت با خدای خویش انجام می‌دهد ارزشمند است و خداوند نیز آن را قشنگ‌تر می‌خرد.

وی افزود: دسته دوم از روایات این نکته را تأکید می‌کنند که بعضی از کارها هستند که هر‌چقدر مردم از آن بیشتر اطلاع پیدا کنند خداوند نیز ثواب آن را بیشتر می‌نویسد؛ این‌ها در اصطلاح همان شعائر دین هستد که بنا به فرموده خداوند متعال در آیه 32 سوره مبارکه حج، هرکس که شعائر الهی را ترویج کند این از تقوای قلبش است.

مسؤول تعلیم و تربیت ناحیه مقاومت بسیج فسا تشریح کرد: صلوات فرستادن بر محمد و آل محمد( ص) آن هم با صدای بلند، نام نیکو نهادن بر فرزند و برگزاری جلسات برای اهل بیت( علیهم‌السلام) از شعائر دین الهی است.