مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور:

طلاب برای رضایت خداوند متعال و امام زمان عج تحصیل می‌کنند

شناسه خبر : 47420

1396/06/23

تعداد بازدید : 185

طلاب برای رضایت خداوند متعال و امام زمان عج تحصیل می‌کنند
مدیر‌ حوزه‌های علمیه خواهران گفت: هر انسانی، ظلم‌ها و جنایتی که به مسلمانان می‌شود را ببیند، اندوهگین و متاثر می‌گردد. در اسلام به همدردی و یاری‌ نمودن با مسلمانان تاکید بسیاری شده است.
به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام والمسلمین محمودرضا جمشیدی مدیر حوزه‌های علمیه خواهران، در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی جدید مدرسه علمیه خواهران خدیجه الکبری(س) قم، ضمن خوش آمدگویی به طلاب جدیدالورود، اظهار داشت: هر کار و فعالیت، زحماتی در پی دارد؛ اما آن‌چه موجب می‌شود که سختی راه را به جان بخریم، انگیزه انجام آن کار است. طلبگی از این جهت که کاری الهی است، نتایج آن مطلوب و زحمات آن نیز مأجور است.
وی افزود: خداوند متعال در قرآن‌کریم می‌فرماید: «سارعو الی مغفره من ربکم» یعنی در انجام کارهای نیک از هم شتاب بگیرید؛ طلاب باید در مسیر طلبگی با خیرخواهی و انجام کارهای نیک، تقوای خود را تقویت کنند.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران تصریح کرد: انسان‌ها در زندگی انتخاب‌های زیادی خواهند داشت؛ اما برخی از تصمیم‌ها سرنوشت ساز است. خداوند نیز این توفیق را به شما طلاب داده است که در این راه قدم بگذارید. و شما نیز اگر انگیزه الهی داشته باشید، از زندگی طلبگی و حتی مشکلات و موانع این مسیر نیز لذت می برید.
وی افزود: خداوند به برکت معصومین(علیهم‌السلام) و از طریق ایشان، از بهترین انتخاب‌هایی که انسان می‌تواند داشته باشد، پرده برداشته است تا با انتخاب‌های نامناسب به بیراهه نرویم. خداوند متعال بوسیله اهل بیت(علیهم‌السلام) پرده ابهامات را کنار زده و مسیر سعادت را برای انسان‌ها روشن نموده است.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور بیان کرد: پیامبر گرامی اسلام(ص) می‌فرمایند: «اذا اراد الله بعبد خیرا الهمه الدیانه» یعنی اگر خداوند بخواهد به کسی خیر برساند او را دیندار می‌نماید و نتیجه این می‌شود که آن فرد از اطاعت الهی لذت می‌برد؛ البته این خیر در ازای کار‌های نیکی است که انجام می‌دهیم. گاهی  همدردی با مشکلات دیگر مسلمانان، موجب غفران الهی و خشنودی پروردگار می گردد. 
حجت‌الاسلام والمسلمین جمشیدی اظهار داشت: هر انسانی، ظلم‌ها و جنایتی که به مسلمانان می‌شود را ببیند، اندوهگین و متاثر می‌گردد؛ در اسلام به همدردی و یاری‌ نمودن با مسلمانان تاکید بسیاری شده است.
وی افزود: امام علی(ع) فرمودند: «ان‌الله جعل‌الطاعه غنیمه الاکیاس عند تفیریط العجزه»؛ از آن جایی که غنیمت هنگامی است که جنگ تمام شده است، این نکته فهمیده می‌شود که پیروز میدان حق و باطل از همان اول مشخص است. خداوند در قرآن کریم می‌فرماید: «کتب‌الله لاغلبن انا و رسلی ان الله قوی عزیز»
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران در ادامه خطاب به طلاب جدیدالورود بیان داشت: ورود شما به مسیر طلبگی را تبریک عرض می‌کنم. این راه مسیر آرامش و سعادت است؛ چراکه انس با احادیث و روایات موجب آرامش درون می‌گردد.
حجت‌الاسلام والمسلمین جمشیدی با بیان این‌که طلاب باید در مسیر علم‌آموزی، اخلاص داشته باشند، اظهار داشت: امیرالمومنین(ع) در نهج البلاغه می‌فرمایند: «اخلص تنل» یعنی اخلاص داشته باش که در این صورت کامیاب شده و به مقصود خود می‌رسی. لذا با جدیت و اخلاص درس بخوانید و در این راه توکل داشته باشید.
وی با بیان این‌که طلاب سعی کنند در طول تحصیل نشاط خود را حفظ نموده تا این راه طولانی، شیرین و پر نتیجه باشد، ادامه داد: این مکان، موقتا برای تحصیل طلاب این مدرسه فراهم شده و به امید خدا، در دو ماه آینده مجموعه آموزشی بزرگتر و مناسب‌تری در اختیار شما قرار می‌گیرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین جمشیدی تصریح کرد: هر انسان برای درس خواندن و تحصیل نمودن دلیل و انگیزه‌ای دارد،انگیزه برخی افراد مدرک و برخی نیز مادیات است ولی ویژگی طلبگی این است که طلاب برای رضایت خداوند متعال و امام زمان(عج) تحصیل می‌کنند.
وی افزود: مدرسه الهی به گونه‌ای است که همه انسان‌ها می‌توانند در آن ممتاز شوند. ارزیابی در دستگاه الهی به این صورت است که هر انسان با توجه به استعدادی که به وی داده شده سنجیده می‌شود و اگر آن استعداد را به کمال رساند، ممتاز است.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران در پایان با بیان این‌که انسان، به تنها جایگاهی که نمی‌تواند برسد، جایگاه معصومین (علیهم‌السلام) است، تصریح کرد: اسلام می‌خواهد دور نما و منظر زندگی انسانیت را بالا ببرد. پیام اسلام این است که انسان، در هر مکان و جایگاهی که قرار دارد، دید والا به زندگی داشته باشد و به دنبال برترین مقامات الهی باشد.