مدیر حوزه علمیه خواهران سمنان:

هدف اصلی حوزه های علمیه خواهران تربیت اخلاقی طلاب است

شناسه خبر : 46571

1396/06/02

تعداد بازدید : 395

هدف اصلی حوزه های علمیه خواهران تربیت اخلاقی طلاب است
مدیر حوزه علمیه خواهران سمنان در ارتباط با فعالیت های فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان سمنان اظهار داشت: با اداره کل دادگستری سمنان تفاهمنامه ای منعقد کردیم تا بتوانیم با برگزاری دوره های تخصصی برای طلاب وفارغ التحصیلان به مهارت افزایی آن ها بپردازیم تا نقش خود را در کاهش آسیب های اجتماعی ایفا کنند.
 
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، «حجت الاسلام و المسلمین صابریان» مدیر حوزه علمیه خواهران استان سمنان در دومین نشست مدیران حوزه های علمیه خواهران استان سمنان اظهار داشت: هر مدرسه علمیه یک واحد تربیتی است و هدف اصلی آن تربیت طلاب است و مسائلی مانند آموزش و پژوهش در الویت بعدی قرار می گیرند. 
وی افزود: با توجه به اینکه این نشست با رویکرد آموزش است، از «آقای خالقی» معاون آموزش حوزه های علمیه خواهران کشور درخواست داریم که با توجه به اینکه روز گذشته مصاحبه ورودی سطح 4 فقه و اصول برگزار شد، بتوانیم سطح 4 را در دو رشته تفسیر و کلام در دامغان و شاهرود داشته باشیم.
مدیر حوزه علمیه خواهران سمنان خاطرنشان ساخت: در زمینه های مختلف آموزشی طرح های گوناگونی را بررسی نموده و عملیاتی می نمائیم که از جمله این طرح ها حضور دانشجویان با رشته مرتبط برای تحصیل در حوزه های علمیه خواهران می باشد.
وی در ارتباط با فعالیت های فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان سمنان اظهار داشت: با اداره کل دادگستری سمنان تفاهمنامه ای منعقد کردیم تا بتوانیم با برگزاری دوره های تخصصی برای طلاب وفارغ التحصیلان به مهارت افزایی آن ها بپردازیم تا نقش خود را در کاهش آسیب های اجتماعی ایفا کنند.
حجت الاسلام و المسلمین صابریان گفت: در دانشگاه ها حدود  1085 رشته دکتری وجود دارد که از این تعداد، 22 رشته دکتری الهیات را می توانیم در حوزه های علمیه داشته باشیم. حوزه علمیه باید متوازن عمل نماید و در صدد برآید تا رشته های حوزوی دکتری را گسترش دهد.
مدیر حوزه علمیه خواهران سمنان تصریح نمود: مدیران مدارس علمیه خواهران و موسسات براساس شاخصه های مدیریتی، آموزشی، فرهنگی-تبلیغی، پژوهشی و... ارزیابی شده اند و امید است با برگزاری های دوره های ضمن خدمت بتوانند ارتقا بیشتری پیدا نمایند.