امام جمعه شاهرود:

برنامه های آموزشی حوزه های علمیه خواهران باید کاربردی باشد

شناسه خبر : 46566

1396/06/02

تعداد بازدید : 285

برنامه های آموزشی حوزه های علمیه خواهران باید کاربردی باشد
امام جمعه شاهرود اظهار داشت: در حوزه های علمیه خواهران باید تغییراتی در مباحث آموزشی داده شود و مباحث کاربردی تر و مفیدتری برای بانوان ارائه گردد تا بتوانند در زندگی روزمره خود نیز از آن بهره ببرند.
 
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، «حجت الاسلام و المسلمین امینی» رئیس هیئت امناء امام جمعه شاهرود در دومین نشست مدیران مدارس علمیه خواهران استان سمنان ضمن خیر مقدم به حضار، به بیان مباحثی پیرامون رسیدن به ایمان حقیقی پرداخت و اظهار داشت: ایمان افضل از اسلام بوده و بین ایمان و اسلام درجاتی فاصله است. ایمان نوعی باور بر اساس تقوا است. تقوا ملکه ای است که نگهدارنده انسان در برابر زشتی ها است.
وی در ادامه به در رابطه با گستردگی حوزه های علمیه خواهران اظهار داشت: حوزه های علمیه خواهران و مدارس علمیه، قبل از انقلاب به این گستردگی نبود؛ اما امروز به برکت انقلاب اسلامی ایران حوزه های علمیه گسترش یافته اند. 
امام جمعه شاهرود ادامه داد: در حوزه های علمیه خواهران باید تغییراتی در مباحث آموزشی داده شود و مباحث کاربردی تر و مفیدتری برای بانوان ارائه گردد تا بتوانند در زندگی روزمره خود نیز از آن بهره ببرند.
وی ادامه داد: ما باید در برامه ریزی برای طلاب سه گروه را تعریف می نمایم: 1- مجتهده  2- نویسنده  3-مبلغ ومبلغین؛ طلاب را باید در انتخاب هرکدام از این گروه ها راهنمایی نمود و با برگزاری دوره های تخصصی، توانایی های آن ها را ارتقا داد.