در مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران زنجان برگزار شد

ارزیابی علمی – مهارتی اساتید و داوطلبان تدریس

شناسه خبر : 46509

1396/05/31

تعداد بازدید : 325

ارزیابی علمی – مهارتی اساتید و داوطلبان تدریس
مدیریت حوزه های علمیه خواهران استان زنجان، به منظور جذب اساتید مورد نیاز مدارس علمیه سطح 2، اقدام به برگزاری مصاحبه های علمی–مهارتی اساتید و داوطلبان تدریس حوزه های علمیه خواهران این استان نمود.
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، در این مرحله از ارزیابی ها، تعداد 64 پرونده جهت شرکت در مصاحبه علمی – مهارتی از سوی مدارس علمیه استان معرفی شده بودند و بعد از بررسی تعداد 49 پرونده  از سوی کمیسیون جذب استان مورد تایید قرار گرفتند.
مصاحبه علمی – مهارتی داوطلبان در 9 گرایش «عقاید و کلام، فلسفه و منطق، ادبیات عرب، فقه و اصول ، تفسیر و علوم قران ، تاریخ ، حقوق و سیاست و اخلاق و زن در اسلام» به مدت 6 روز برگزار شد و از 33 نفر داوطلب دعوت شده به مصاحبه، 22 نفر از داوطلبان موفق به اخذ مجوز تدریس در 20 رشته درسی شدند. 
در فرایند جذب داوطلبان علاوه بر ارزیابی علمی و مهارتی، امتیازات علمی-پژوهشی، سوابق تبلیغی و تدریس ایشان لحاظ گردید.  با توجه به اینکه تعدادی از این داوطلبان، تا به حال سابقه تدریس نداشته اند، ملزم به گذراندن دوره مهارت های عمومی تدریس می باشند .
گفتنی است دوره مهارت های عمومی تدریس، به منظور ارتقاء توان مهارتی اساتید با حضور حجت الاسلام والمسلمین جناب اقای دکتر هاشم پور به صورت کارگاهی از تاریخ 2 الی 4 شهریورماه و به مدت 3 روز در مرکز استان، برگزار خواهد شد.