برگزاری اجلاسیه مشترک هیأت امناء مدارس علمیه استان آذربایجان شرقی

شناسه خبر : 45947

1396/05/07

تعداد بازدید : 293

برگزاری اجلاسیه مشترک هیأت امناء مدارس علمیه استان آذربایجان شرقی
اجلاسیه مشترک هیأت امناء مدارس علمیه و هیأت امناء جامعه خیرین استان آذربایجان شرقی با عنوان " جذب خیرین، ایجاد منابع پایدار و فعالسازی هیأت امناء مدارس استان " با حضور نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر تبریز حضرت حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم و معاون محترم ارتباطات وامورحوزه های علمیه خواهران کشور حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمیان و هیأت همراه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، در این اجلاسیه  مؤسسان ، اعضاء هیأت امناء ، مدیران و استادهای مدارس علمیه خواهران و همچنین شخصیت های حقوقی، علمی و حوزوی وغیرحوزوی از سطح استان شرکت داشتند و در این جلسه مؤسسان به بیان نظرات در خصوص منابع مالی پایدار و برخی مشکلات  در این خصوص پرداختند.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای خدیوی مؤسس مدرسه علمیه خواهران حضرت فاطمه (س) خسروشاه اظهار داشت: باید در خصوص تأسیس مهد کودک ها در کنار مدارس علمیه تشکر کرد زیرا کار بسیار ارزشمندی است و امیدوارم به لطف خداوند این امر توسعه یابد. نکته بعدی این است که طلاب غیراز دانش دینی نیازمند به مهارت هایی دارند چون اگر طلبه مهارت هایی کسب نکند نمی تواند از دانش خود بیشترین استفاده را ببرد .

وی ادامه داد: جای خالی مدارس غیرانتفاعی وابسته به حوزه های علمیه خواهران مشهود است  چون طلاب می توانند مدارس را اداره نموده و کار تربیتی انجام دهند و مردمی کردن حوزه های علمیه وابسته به این می باشد که ما به اعضای هیأت امناء، فرصت کافی دهیم تا از ظرفیت و توان آن ها بیشتر استفاده کنیم؛ بدون شک اگر آنها فعال تر شوند حوزه ها نیز مردمی تر خواهند شد.

مؤسس مدرسه علمیه خواهران حضرت فاطمه (س) خسروشاه با تأکید بر حمایت از طلاب نخبه نیازمند اظهار داشت: هیأت امناء باید در خصوص ازدواج طلاب نیز حمایت مادی و معنوی کنند و از خیرین کمک بگیرند و در ساخت مدارس، خوابگاه ها، مهدکودک های وابسته به حوزه علمیه خواهران و ... تمام تلاش خود را بکند.

حضرت آیت الله آل هاشم، نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی؛ با مهم خواندن تهدیدات فرهنگی علیه جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: هدف نهایی تهدیدات دشمنان، استحاله فرهنگی است که اصل نظام را در بلند مدت به چالش می کشاند. لذا باید به موقع خود را تقویت کنیم و حوزه های علمیه می توانند کمک خوبی در مقابله با این تهدیدات بنمایند لذا حوزه های علمیه خواهران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و اگر برنامه ریزی صحیحی داشته باشیم می توانیم در حوزه گفتمان خدمت رسانی لازم بکنیم .

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای فاضلی، مدیرعامل جامعه خیرین کشور افزود: ازدیرباز موضوع خیرین و واگذاری امر حوزه ها به مردم، مطرح بوده است و امروزه این احساس بیشتر شده و ضرورت بیشتری یافته است.

وی گفت: هدف جامعه خیرین نیز واضح است و آن این است که مردم برای دنیا و آخرت خود تلاش کنند، باید در هیأت امناء از بانوان نیز استفاده کرد چون خانم ها بهتر می توانند کمک کنند و در سطح کشور نیز خانم های بسیار فعالی در این زمینه داریم به طور مثال در شهر رفسنجان، یک خانم 2 مدرسه احداث نموده است و یا خانمی مزرعه نخلی احداث کرده و درآمد آن را برای حوزه علمیه خواهران هزینه می کند.