استاد حوزه علمیه خواهران فاطمه زهرای اطهر س ایلام :

جامعه امروزی زیان های اجتماع مختلط را به چشم خود می بیند.

شناسه خبر : 45827

1396/05/04

تعداد بازدید : 319

«خانم هدی فهمیان» در جمع طلاب مدرسه علمیه خواهران فاطمه زهرای اطهر (س) ایلام ، با اشاره به مضمون آیه 31سوره احزاب گفت: در قرآن که کتابی برای اعلام وظایف مسلمین است تذکر داده شده که زنان حتی هنگام راه رفتن باید پاهای خود را به زمین نزنند تا مبادا زینت پنهانی شان آشکار شود و این میزان به حساسیت موضوع اشاره دارد.

به گزارش پایگاه خبری_ اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، در این نشست استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: در این قسمت از آیه خداوند از رعایت حجاب و پوشش به عنوان وظیفه ای برای زنان یاد می کند و یکی از ریزترین ولی در عین حال مهمترین عوامل حجاب را گوشزد می کند.
مشاور و مدرس مدرسه علمیه خواهران فاطمه زهرای اطهر(س)ایلام افزود: وقتی خداوند زنان را حتی در راه رفتن متوجه دقت در امر حجاب می کند و می فرماید مبادا صدای گام های شما به گوش مردان بیگانه برسد، مسلم است که در مورد رفتار و حرکات زنان حساسیت بیشتری داشته و به زنان دستور داده که با رفتار خودآتش شهوت را در دل مردان شعله ور نسازند؛ چرا که روشن شدن این آتش در گام اول عفت و پاکدامنی خود آنها را هدف قرار می دهد.
خانم فهمیان در پایان باتوجه به کلام استاد مطهری(ره) اظهار کرد: جامعه ی امروزی زیان های اجتماع مختلط را به چشم خود می بیند، چه لزومی دارد که زنان فعالیت های خود را به اصطلاح(دوش به دوش) مردان انجام دهند.