نماینده ولی فقیه در استان ایلام خبر داد

تاسیس مجمع خیرین حوزه های علمیه خواهران در استان ایلام

شناسه خبر : 45358

1396/04/22

تعداد بازدید : 324

تاسیس مجمع خیرین حوزه های علمیه خواهران در استان ایلام
مجمع خیرین حوزه های علمیه خواهران با حضور مسئولین ادارات و سازمان ها و خیرین استان، تاسیس شد.
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، «حجت‌الاسلام و المسلمین محمدنقی لطفی» امام جمعه و  نماینده ولی فقیه در استان ایلام در جمع خیرین حوزه علمیه خواهران ایلام، با بیان این که یکی از سیاست‌های راهبردی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، توسعه و گسترش مدارس خواهران بوده و هست، اظهار داشت: تاسیس حوزه‌های علمیه خواهران برای ارتقاء سطح دین و فرهنگ بانوان کشور و نیازهایی که در این بخش احساس شده، صورت گرفته است.
حجت‌الاسلام و المسلمین محمدنقی لطفی، با اشاره به این که پس از پیروزی انقلاب، حوزه خواهران با عنایت امام راحل(ره) و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و با تلاش فراوان مرحوم آیت‌الله شرعی در قم شکل گرفت، افزود: این کار بر اساس استقبال و رویکرد بانوان در کشور برای تحصیل در حوزه و آشنایی با معارف دین شروع شد و روز به روز در حال گسترش است.
وی حفظ استقلال و عدم وابستگی حوزه و روحانیت به دولت ها را از سیاست‌های راهبردی امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) عنوان کرد و ابراز داشت: استقلال حوزه‌ها همواره باید حفظ شود.
امام جمعه ایلام با بیان این که در طول تاریخ، حوزه‌های علمیه، مساجد و حسینیه‌ها با همت خیرین و انسان‌های متدین ایجاد شده و توسعه یافته‌اند، اظهار کرد: اداره حوزه ها براساس موقوفات و کمک مردم و خیرین انجام می شود؛ البته این بدان معنی نیست که حکومت کمک نکند، بلکه دولت اسلامی باید با حفظ استقلال حوزه، به توسعه زیرساخت های حوزوی کمک کند.
رئیس شورای حوزه علمیه استان ایلام در پایان خاطرنشان ساخت: استقبال و انگیزه بانوان برای تحصیل و فراگیری علوم دینی بسیار خوب است ولی ما فضای آموزشی کافی در اختیار نداریم؛ اگر می‌خواهیم جوانان از چالش‌های فرهنگی نجات یابند نیازمند تربیت مبلغ و ملبغه هستیم.
در ادامه این مراسم «حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی عسگری»، مدیر حوزه علمیه خواهران استان ایلام، با اشاره به این که وضعیت استان در بخش وقف و موقوفات مطلوب نیست، اظهار کرد: مردم استان از نظر بضاعت مالی بعضا متحمل فشارهای زندگی هستند و با مشکلات دست و پنجه نرم می کنند.
وی با اشاره به اینکه وضعیت وقف در ایلام با سایر استان های کشور کاملا متفاوت است، افزود: با در نظر داشتن این شرایط، مسئولان باید نگاه ویژه ای به حوزه های علمیه خواهران استان داشته باشند.
مدیر حوزه های علمیه خواهران استان ایلام با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت خیرین برای کمک به حوزه های علمیه کمک بگیریم، عنوان کرد: باید مسئله وقف حوزه های علمیه را برای مردم به خوبی تبیین کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین عسگری با اشاره به اینکه حوزه های علمیه این استان از نظر سخت افزاری مشکلات خاص خود را دارند، یادآور شد: توجه به وقف و موقافات عامل سلامت و سعادت ماست.
مدیر حوزه های علمیه خواهران استان ایلام به اخذ مجوز سطح 3 برای حوزه علمیه خواهران ایلام اشاره نمود و خاطرنشان کرد: تمام تلاش خود را برای اخذ این مجوز بکار خواهیم بست.
گفتنی است؛ در پایان این نشست اعضای هیئت مدیره و هیئت امنا با رای حاضرین در جلسه انتخاب شدند.