معاون فرهنگی-تبلیغی حوزه های علمیه خواهران:

توسل به اهل بیت علیهم السلام ظرفیت وجودی برای فیوضات الهی را بالا می برد

شناسه خبر : 44542

1396/03/28

تعداد بازدید : 234

توسل به اهل بیت علیهم السلام ظرفیت وجودی برای فیوضات الهی را بالا می برد
معاون فرهنگی-تبلیغی حوزه های علمیه خواهران توسل به قرآن و اهل بیت(علیهم السلام) را از مهم‌ترین اعمال شب قدر دانست و خاطرنشان کرد: توسل به قرآن راه نجات و سعادت انسان است.
 
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، «حجت الاسلام والمسلمین رضا اسکندری» با اشاره به برکات شب قدر عنوان کرد: شب قدر شب مقدرات ما و شبی است که خداوند متعال از طریق واسطه فیض الهی حضرت بقیة الله(عج)، مقدرات ما را مشخص می کند.
وی افزود: شب قدر نقش کلیدی در زندگی انسان دارد؛ برای اینکه در مسیر تقوا، عبودیت و معرفت و همچنین تکامل روحی و معنوی حرکت کنیم، باید با استغفار  و زدودن قلب از آلودگی ها، خود را آماده استفاده از برکات این شب نمائیم.
معاون فرهنگی-تبلیغی حوزه های علمیه خواهران کشور تصریح کرد: در این شب فرصتی فراهم می شود تا انسان بتواند با استغفار، آلودگی های وجودش را پاک کند؛ این پاک شدن قابلیتی در انسان ایجاد می کند که با خدا راز و نیاز و مناجات نموده و نیازهای خود را به درگاه خداوند متعال عرضه کند.
وی توسل به قرآن و اهل بیت(علیهم السلام) را از مهم‌ترین اعمال شب قدر دانست و خاطرنشان کرد: توسل به قرآن راه نجات و سعادت انسان است. توسل به اهل بیت(علیهم السلام) که واسطه فیض الهی هستند و تأسی به منش زندگی و سبک زندگی این انوار مقدس نیز سبب نزدیکی و قرب انسان به خداوند متعال می شود.
استاد حوزه ادامه داد: توسل به قرآن و انس با این کتاب آسمانی و همچنین تدبر و فهم سوره های قرآنی به انسان معرفتی می دهد که بتواند به روشنایی قلب رسیده و مسیر زندگی را بر این اساس انتخاب کند. توسل به اهل بیت(علیهم السلام) از این جهت که واسطه فیض الهی هستند مهم است تا به وسیله این توسل، فیوضات الهی از طریق انسان کامل به بشریت منتقل شود. 
وی ابراز کرد:  توسل به قرآن و اهل بیت(علیهم السلام) و همچنین دعاها و مناجاتی که برای این شب وارد شده است، مقدمه ای را فراهم می کند تا قابلیت وجودی در انسان ایجاد شود که خدا بیش از گذشته به ما عنایت نموده و مسیر نورانی زندگی مان تقویت شود.
معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه های علمیه خواهران کشور در پایان خاطرنشان کرد: امید است تا با این توسل و مناجات ها حالت انابه و توبه در انسان به وجود آمده و با روحیه تدبر در قرآن و تدبر در سبک زندگی اهل بیت(علیهم السلام)، راه صحیحی در زندگی انتخاب کنیم.