استاد عالی حوزه خواهران:

شب قدر را با تفکر و خودسازی سپری کنیم

شناسه خبر : 44530

1396/03/27

تعداد بازدید : 253

شب قدر را با تفکر و خودسازی سپری کنیم
استاد عالی حوزه های علمیه خواهران گفت: شب قدر فرصتی برای زندگی دوباره است؛ از این رو باید این شب را با انس و الفت با قرآن کریم و تفکر و خودسازی سپری کنیم.
 
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، «خانم معصومه ظهیری» با گرامیداشت ایام لیالی قدر گفت: این شب به تعبیر قرآن با هزاران شب برابری می کند؛ پس تمام لحظه های این شب یک فرصت طلایی و با ارزش برای توبه و رسیدن به معبود است و نباید به راحتی این فرصت ها را از دست داد.
وی خاطرنشان کرد: انسان مومن همواره در لابلای فرصت ها و گذر زمان به فکر سود و توشه ای برای آخرت است. وقتی در یک شب، هزاران فرصت برای توشه گیری نهفته است، هیچ گاه مومن با غفت و بی خبری خود را از کسب چنین سود و منفعت معنوی و اخروی محروم نمی کند. در شب قدر، باید تمرین تامل و تدبر، تفکر، خودسازی، خودشناسی، خداشناسی و بندگی نمود.
خانم ظهیری اظهار داشت: در چنین شب هایی با خلوت گزیدن می توان به محاسبه نفس پرداخت و در دل شب با مناجات و بیداری، به سرمایه ای معنوی دست پیدا کرد.
عضو هیئت علمی جامعة الزهرا(س) یادآور شد: انسان باید در این شب با خود و خداوند متعال عهد بندد که معصیت و گناه کمتری انجام دهد و برخی از عادات ناشایست را از خود دور کند. در زمانی بدی ها، ناپاکی ها و معصیت بر انسان چیره می شوند، و فطرت های پاک را تحت شعاع خود قرار می دهند، انسان مومن به دنبال فرصتی است که این تیرگی ها را بشوید .
خانم ظهیری یادآور شد: وقتی نفس و فطرت انسان دچار آلودگی شود، حق در او اثرگذاری کمتری دارد؛ شب قدر را نیز می توان یکی از فرصت های مهم برای تجلی حق در قلب با کنار زدن آلودگی ها برشمرد.
وی تاکید کرد: هیچ چیزی به اندازه غفلت نمی تواند انسان را به ورطه نابودی بکشاند؛ این فرصت معنوی در شب قدر زمانی است برای زدودن گرد غفلت از زندگی.