دیدار مدیر و مسئولان حوزه های علمیه خواهران با آیت الله العظمی صافی گلپایگانی

شناسه خبر : 44498

1396/03/25

تعداد بازدید : 234

دیدار مدیر و مسئولان حوزه های علمیه خواهران با آیت الله العظمی صافی گلپایگانی
مدیر و جمعی از مسئولان حوزه‌های علمیه خواهران با آیت الله العظمی صافی گلپاگانی دیدار کردند.
 
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین جمشیدی، مدیرذ حوزه های علمیه خواهران در این دیدار که در بیت حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی برگزار گردید، حجت الاسلام والمسلمین جمشیدی، مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور و جمعی از مسئولان این مرکز حضور داشتند.
در ابتدای این دیدار، حجت‌الاسلام والمسلمین جمشیدی با اشاره به تدوین و تهیه دانشنامه 29 جلدی شعر مهدوی توسط حوزه های علمیه خواهران گفت: در این دانشنامه 5 هزار و 300دیوان ، 6 هزار و 530 مجموعه شعر و نیز 312 تذکره و زندگی نامه شعرا مورد بررسی قرار گرفته و در مجموع 12 هزار شعر از 1957 شاعر آورده شده است.

وی افزود: نوع تحقیق این مجموعه کتابخانه ای است و از منابع معتبر مجموعه هایی چون کتاب خانه آستان قدس رضوی، کتابخانه ملی، کتابخانه مجلس شورای اسلامی و کتابخانه مرحوم آیت الله العظمی مرعشی نجفی(ره) بهره گیری شده است.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران ادامه داد: در این دانشنامه 25 نوع نمایه مانند نمایه آیات، احادیث، اوصاف حضرت مهدی(عج) در ستایش‌های شاعران، ادیان و فرق، اسماء الحسنی، اشخاص، اصطلاحات فلسفی، دینی و عرفانی و همچنین نمایه موضوعی، کشف‌الابیات و کشف القوافی وجود دارد.

در ادامه این دیدار حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی (دامت‌برکاته) ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت علی(ع)، از تدوین این دانشنامه ابراز خرسندی کردند و گفتند: دانشنامه شعر مهدوی اثری بسیار فاخر است و امیدواریم در آینده شاهد تهیه و تدوین دانشنامه برای تمام ائمه معصومین(علیهم‌السلام) باشیم.

ایشان در پایان با بیان این‌که مهدویت، از موضوعاتی است که باید به آن بیشتر پرداخته شود، از تمامی دست اندرکاران این اثر فاخر در حوزه‌های علمیه خواهران تشکر و قدردانی کردند.