«آقای رجبی‌دوانی»:

جای خالی خواهران طلبه در سیستم آموزش و پرورش

شناسه خبر : 44472

1396/03/24

تعداد بازدید : 332

جای خالی خواهران طلبه در سیستم آموزش و پرورش
مورخ و تحلیلگر تاریخ اسلام در بازدید از غرفه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در بیست و پنجمین نمایشگاه قرآن کریم، اظهار داشت: خواهران طلبه می‌توانند پا به پای برادران در عرصه‌های دینی تحصیل کنند، به اجتهاد برسند و بتوانند در عرصه خدمت به مذهب حقه شیعه، دستاوردهایی داشته باشند.
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، «آقای محمدحسین رجبی‌دوانی» مورخ و تحلیلگر تاریخ اسلام در بازدید از غرفه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در بیست و پنجمین نمایشگاه قرآن کریم، گفت: حوزه‌های علمیه به عنوان مرکز نشر معارف دین مبین اسلام و مذهب شیعه بسیار نقش مهمی در هدایت جامعه دارد؛ بخصوص که به برکت انقلاب اسلامی، ما شاهد تأسیس و تشکیل حوزه‌های علمیه خواهران نیز هستیم.
وی اظهار داشت: اگرچه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی منعی برای تحصیل علوم دینی توسط خواهران نبود؛ اما سازمان و ساختاری در این زمینه وجود نداشت. این از برکات انقلاب اسلامی بود که حوزه‌های علمیه خواهران تاسیس شد. خواهران طلبه هم می‌توانند پا به پای برادران در عرصه‌های دینی تحصیل کنند، به اجتهاد برسند و بتوانند در عرصه خدمت به مذهب حقه شیعه، دستاوردهایی داشته باشند.
این تحلیلگر تاریخ اسلام عنوان کرد: در بعضی شهرهای کوچک هم شاهد گسترش فراوان حوزه‌های علمیه خواهران هستیم؛ این می‌تواند برکات فراوانی برای روشنگری بانوان ما در فهم بهتر مسائل دینی و معرفتی و احکام الهی به ارمغان بیاورد.
وی درباره چگونگی افزایش میزان حضور و تأثیرگذاری خواهران طلبه در جامعه، ابراز داشت: این مسئله به اراده مسئولان فرهنگی کشور، شورای عالی انقلاب فرهنگی و  ‌وزارت آموزش و پرورش بستگی دارد. اگر مسئولان اجرایی کشور باور داشته باشد به اینکه باید جوانان و نسل آینده را برمبنای تعالیم دینی پرورش دهیم، باید به سراغ حوزه‌های علمیه بروند تا خواهران طلبه در مدارس، دختران ما را تحت آموزش و تربیت دینی و الهی قرار ‌دهند.
آقای رجبی‌دوانی تصریح کرد: قبلاً در مدارس «امور تربیتی» داشتیم که متأسفانه آن را از حذف نموده اند. خواهران طلبه در مدارس باید دارای پایگاه هایی باشند که بتوانند دختران ما را تحت تعالیم عالیه الهی قرار دهند؛ چراکه با یک درس ساده تعلیمات دینی نمی‌توان نسل آینده‌ را تربیت کرد.