نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان اردبیل :

برای تزکیه نفس، باید استاد اخلاق داشت

شناسه خبر : 42622

1396/02/18

تعداد بازدید : 566

برای تزکیه نفس، باید استاد اخلاق داشت
آیت الله عاملی ، با اشاره به اهمیت استاد اخلاق ، استاد اخلاق را نیاز ضروری برای همگان دانست و افزود : برای تزکیه نفس باید استاد اخلاق داشته باشیم بدون استاد اخلاق نفس طغیان می کند.

به گزارش پایگاه خبری ـ اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «آیت الله عاملی»، نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان اردبیل – در جلسه اخلاقی که در جمع طلاب حوزه علمیه خواهران اردبیل برگزار شد با اشاره به اهمیت استاد اخلاق در زندگی افزود : استاد اخلاق برای همگان لازم و ضروری است. چرا که برای تزکیه نفس باید استاد اخلاق داشته باشیم بدون استاد اخلاق نفس طغیان می کند.
نماینده ولی فقیه در استان در ادامه با اشاره به اهمیت علم و دانش بیان داشت :علم و دانش اگرچه انسان ساز است ولی این علم و دانش اگر بدون حضور در جلسات اخلاق ادامه یابد انسان را متکبر و مغرور و جهمنی می کند .
آیت الله عاملی در اهمیت گم گویی و گزیده گویی افزود: علمایی چون علامه طباطبایی و امام خمینی (ره) دانای علم بودند ولی این علماء تا از ایشان سوالی نمی شد جواب نمی دادند یعنی حرف زدن واجب است در مواقع ضروری و احساس نیاز . ولی متاسفانه جامعه فعلی ما طوری شده که همگان در همه جا ابراز نظر می کنند بدون اینکه به صحت و سقم سخنان خود، یقین داشته باشند .
امام جمعه استان اردبیل در تبیین معنی دقیق هیبت اظهار داشت: هیبت به لباس خوب و ماشین گران قیمت و.... نیست .بلکه هیبت به دریافت یک نور و معنویت واقعی از خداوند متعال است. برای این منظور طلاب برای حضور درجامعه باید از این نعمت الهی برخوردار باشند تا به قول آیت الله مرعشی نجفی که فرمودند : هر کس با آیت الله بهایی چند قدم راه می رفت فدایی ایشان می شد.