در مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا س ساوه برگزار گردید

دوره تربیت مربی مهدویت

شناسه خبر : 42296

1396/02/14

تعداد بازدید : 537

دوره تربیت مربی مهدویت
دوره تربیت مربی مهدویت با حضور «حجت الاسلام و المسلمین کریم زاده» و با رویکرد شبهه شناسی مهدویت در مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا (س) ساوه برگزار گردید.
 
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران،  حجت الاسلام و المسلمین کریم زاده در این دوره گفت: دعا برای ظهور امام عصر(عج) از راه های نجات در دوران ظلمانی غیبت می باشد؛ زیرا امام حسن عسکری(ع) فرمودند: سوگند به خدا ـ فرزندم ـ دارای غیبتی خواهد بود که هیچ کس در آن دوران از هلاکت و نابودی رهایی نمی یابد، مگر کسی که خداوند او را بر اعتقاد به امامت وی استوار ساخته و بر دعا برای تعجیل ظهور آن حضرت توفیقش ببخشد.
وی افزود: شبهه را به این دلیل شبهه نامیدند که به حق شباهت دارد. اما نور هدایت کننده دوستان خدا، در شبهات یقین است و راهنمای آنان مسیر هدایت الهی است. دشمنان خدا، شبهات گمراه می شوند. 
حجت الاسلام و المسلمین کریم زاده اظهار داشت: انگیزه های شبهه سازی عبارت اند از: الف) حفظ موقعیت و توجیه عملکرد خود   ب) انجام مأموریت  ج) رقابت بر سر قدرت  د) متعلقات و انگیزه های عاطفی  ه) هجوم فرهنگی و فکری
وی افزود: برای حل شبهه راه های گوناگونی وجود دارد که عبارت است از: 1) پاسخ بر اساس مبانی شبهه کننده یا نقاط مشترک  2) پاسخ با روش تبیین واژه ها   3) پاسخ با روش طرح سئوال  4) پاسخ با روش پاسخ نقضی  5) پاسخ با روش حلی.