مدیر حوزه علمیه خواهران کردستان :

مهمترین نقش یک زن نقش و جایگاه مادری است

شناسه خبر : 40260

1395/12/22

تعداد بازدید : 578

مهمترین نقش یک زن نقش و جایگاه مادری است
همایشی با موضوع زن و خانواده با سخنرانی «حجت الاسلام و المسلمین صفی زاده»، مدیر حوزه علمیه خواهران کردستان و با حضور طلاب و استادان در مدرسه علمیه خواهران ریحانه النبی (س)کردستان برگزار گردید .

گزارش پایگاه خبری ـ اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، در این همایش«حجت الاسلام و المسلمین صفی زاده»، مدیر حوزه علمیه خواهران کردستان اظهار داشت: از نگاه قرآن کریم زن ها به عنوان کامل کننده وجود مرد نام برده شده است و بعضی اوقات هم خود زن ها به عنوان وجود مستقل بدون وجود مرد به او توجه شده است در تاریخ سازی و در تمدن آفرینی و در انسان سازی نقشی که زن ها دارند این نقش، نقش بی بدیلی است و لذا شما قرآن کریم که نگاه کنید می بینید که در قرآن کریم وقتی که شخصیت های بزرگی نام برده می شود مثل ابراهیم ، اسماعیل ، عیسی ، موسی همه این شخصیت ها تربیت شده یک خانمی هستند تربیت شده یک مادری هستند .
وی گفت: شخصیت این شخصیت های بزرگ که در قرآن از آنها نام برده شده است شخصیت آنها مدیون دامنی است که در آن دامن بزرگ شده اند و تربیت شده اند خانم ها به عنوانه مادر به عنوان همسر مهمترین نقش را در تاریخ بشریت داشته اند در کنار حضرت ابراهیم، ما یک خانمی را می بینیم که این خانم اتفاقا خانمی است که تنها هم مانده است جایی که حضرت ابراهیم خانه کعبه را بنا کرد و بعد از بنای خانه کعبه آن منطقه را ترک کرد . اما این خانم در تاریخ ماندگار شده است حضرت هاجر را عرض می کنم کار این خانم به جایی رسیده است که با تربیت حضرت اسماعیل و نسل صالحی که از حضرت ابراهیم به جامعه خدمت کرده به برکت وجود این خانم بوده است جایگاه و مقام این خانم به جایی می رسد که امروزه هر کسی که به زیارت خانه خدا برود همانطوری که خانه خدا را طواف می کند قبر حضرت هاجر را هم طواف می کند .
مدیر حوزه علمیه خواهران کردستان افزود: مهمترین نقشی که یک زن می تواند داشته باشد نقش و جایگاه مادری است که با هیچ چیز دیگر عوض نمی شود امروزه موثر ترین عامل تربیت فرزند مادر است مهمترین عامل انتقال دهنده ارزشها و اعتقادات به فرزندان مادران هستند انسان سازی مهمترین شغل مادران است و دامن مادر اولین و بهترین محل تربیت یک فرزند می تواند باشد . سعادت و انحطاط جوامع در گرو تربیت فرزندان به دست مادران است اگر یک جامعه ای خوب است حتما به خاطر این است که مادران آن خوب هستند . حضرت فاطمه زهرا (س) ، امام حسن (ع) و امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) را تربیت کرده است که اگر حسینش نبود و عاشورا نبود هیچ دینی نبود
وی گفت: در کنار نقش مادری نقش همسری است که نقش یک زن به عنوان یک همسر در تاثیر گذاری مثبت بر مرد بی بدیل است سعادت مردها به وسیله زن ها تامین می شود در بحث عبادت و بندگی اگر یک مردی به عبادت اهمیت نمی دهد زنش مهمترین تاثیر گذاری را دارد . متدین بودن مرد ارتباط مستقیمی با خواسته های زن از همسرش دارد.