در مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا س جنت شهر برگزار شد

کرسی آزاد اندیشی شادی و نشاط آری؟ خیر؟

شناسه خبر : 37231

1395/10/23

تعداد بازدید : 175

کرسی آزاد اندیشی«شادی و نشاط آری؟ نه؟» به مناسبت هفته وحدت بین حوزه ودانشگاه با حضور«حجت‌السلام سید عباس قدیمی نژاد» کارشناس مذهبی و استاد ارائه کننده، و«آقای عبدالمهدی جباری» استاد مخالف بحث و عضو هیات علمی دانشگاه با همکاری دانشگاه پیام نور در دانشگاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری_اطلاع‌رسانی حوزه‌‌های علمیه خواهران، در این نشست حجت‌السلام سید عباس قدیمی نژاد، کارشناس مذهبی اظهار داشت:برای غم و شادی باید برنامه ریزی داشته باشیم، هر منطقه ای به اندازه نیاز خودش و بنا به عرف باید شادی داشته باشد و شادی به مختلط بودن مردان و زنان نیست.
وی افزود: شادی باید هم برای دنیا و هم برای آخرت باشد، غم مظهر بدی و پلیدی است که در جهنم وجود دارد و شادی برای اهل بهشت است پس معیار بهشت و جهنم نشان دهنده شادی مطلوب است و دین اسلام مخالف شادی نیست.
کارشناس مسائل دینی افزود: قشر مذهبی با اصل شادی موافق اند اما با مظاهر آن که در جامعه ازغرب الگو برداری شده است کاملا مخالف اند. و دلایل عدم موفقیت روحانیون در شناساندن مظاهر شادی به شیوه اسلامی در جامعه را اینگونه بیان کرد:که روحانیون برنامه ای مدون برای شادی مردم تا به امروز نداشته اند و از عوام و همچنین از ایجاد فساد در جامعه می ترسند و با شؤون اسلامی سازگار نمی دانند.
و در ادامه داور این نشست «آقای فتح آبادی»، استاد دانشگاه نتیجه گیری بحث را اینگونه بیان کرد: که توصیه اسلام بر این است که شادی همگانی باشد و به گروهی ضربه نزند، و باعث خیر و سعادت دنیا و آخرت شود.