استاد حوزه در جمع طلاب خواهر آباده طشك:

اميدواري‌ و اميدبخشي‌ نسبت‌ به‌ عده‌هاي‌ الهي از ویژگی ها‌ی آيت الله محمد علي شرعي

شناسه خبر : 37225

1395/10/23

تعداد بازدید : 166

مراسم بزرگداشت عالم بصير ابوالشهيد «حضرت آيت الله محمد علي شرعي»موسس حوزه هاي علميه خواهران كشور با حضور طلاب ، استادان ،کارکنان مدرسه علميه خواهران الزهرا(س) آباده و عموم بانوان این شهر در مسجد امام حسن مجتبي (ع) آباده طشك برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ـ اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، در این مراسم« حجت الاسلام و المسلمين سيد حسين كشاورز»، استاد حوزه،اظهار داشت: حضرت آیت‌الله محمد علي‌ شرعي‌ در داراب فارس در خانواده‌ اي با تقوا و عاشق ‌ اهل‌ بيت‌ (ع ) ديده به جهان گشود. پدرش‌ مرحوم‌ «آيت‌الله‌ حاج‌ شيخ‌ غلامحسين‌ شرعي‌ شيرازي»‌ از علماي‌ بزرگ‌ و مبارز بود.
وی گفت: آيت ‌الله‌ حاج‌ شيخ‌ محمدعلي‌ شرعي‌ در پنج‌ سالگي‌ شروع‌ به‌ آموختن‌ قرآن‌ نمود در فراگيري علوم مختلف بسيار كوشا بود؛ايشان‌ در طي‌ سالهاي‌ تحصيلي‌ خود با بسياري‌ از شخصيت‌هاي‌ علمي‌ و سياسي‌ مراوده‌ و دوستي‌ داشتند. از معدود دانشوران‌ حوزوي‌ است‌ كه‌ عمر با بركت‌ وي‌ در نشر و گسترش‌ معارف‌ خاندان‌ عصمت‌ و طهارت‌ : و ارائه‌ خدمات‌ گوناگون‌ فرهنگي‌، علمي‌، سياسي‌ و اجتماعي‌ و تربيتي‌ سپري‌ شده‌ است . تدريس‌ علوم‌ حوزوي‌ را از اولين‌ سالهاي‌ طلبگي‌ خود آغاز نمود و در اين‌ راه‌ از تدريس‌ هيچ‌ درسي‌ استنكاف‌ نورزيد. ... بارزترين‌ ويژگي‌ آية‌الله‌ شرعي‌ را بايد در اميدواري‌ و اميدبخشي‌ نسبت‌ به‌ تحقق‌ وعده‌هاي‌ الهي‌ دانست‌ و ظلم‌ ستيزي‌ وي‌ را نيز همدوش‌ آن‌ ديد.ايشان يكي‌ از چهره‌هاي‌ سياسي‌ و فرهنگي‌ معاصر هستند.