برگزاری نشست هم نشینی وحدت حوزه و دانشگاه در مدرسه علمیه خواهران الزهرا س خرم بید

شناسه خبر : 37219

1395/10/23

تعداد بازدید : 158

به مناسبت سالروز گرامی داشت شهادت دکتر مفتح ،نشست هم نشینی وحدت حوزه و دانشگاه به میزبانی مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) خرم بید برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری -اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، این مراسم با حضور اساتید مدرسه علمیه الزهرا(س)خواهران خرم بید و دانشگاه،«آقای اکرمی» رئیس سازمان تبلیغات و«حجت الاسلام مهدی نقوی» امام جمعه شهرستان خرمبید برگزارشد.
حجت الاسلام نقوی در این نشست خاطر نشان کرد:رهبر کبیر انقلاب اسلامی، کوشش هماهنگ روحانی و دانشگاهی را ضروری تر از فعالیت های دینی-سیاسی کشور میشناسد و هر دو نهاد هم سو با منافع مردم ومصالح نظام اسلامی را به نزدیکی فزون تر در جهت تعلیم و تربیت نیروهای متخصص و کارامد جامعه فرامی خواند.
وی افزود: روحانیت امروز باید بیش از پیش از موانع وحدت حوزه و دانشگاه کاسته و راهکارهای لازم را عملی سازد تا از این رهگذر بتواند از کوشش های تحقیقی خویش در روند هدایت گری دینی نسل های کشور بهره ببرد.
در ادامه این نشست حضار به جمع بندی مطالب و ارائه راهکار پرداختند. از جمله راهکارهای تایید شده میتوان به برگزاری نمایشگاه کتاب ومسابقات قرآنی و کتاب خوانی به صورت مشارکتی بین طلاب و دانشجویان،راه اندازی کارگاه های مشاوره ای،راه اندازی ایستگاه مطالعه در اماکن عمومی، برگزاری نمایشگاه تحقیقات برتر بین دانشجویان و طلاب را میتوان نام برد که تا پایان این ماه اجرا می شود.