درمدرسه علمیه خواهران الزهرا س خرم بید بیان شد

اینترنت عامل آشفتگی در خانواده ها

شناسه خبر : 37217

1395/10/23

تعداد بازدید : 184

«خانم سکینه هاشمی»،معاون پژوهش مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س)خواهران خرمبید از برگزاری نشست اخلاقی با هدف بصیرت افزایی با حضور طلاب و استادان در این مدرسه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، خانم سکینه هاشمی، معاون پژوهش مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) خرمبید بیان کرد: از جمله معایب اینترنت را القای فرهنگ لیبرال دمکراسی،ایجاد آشفتگی در خانواده ها، شکستن حرمت وقبح شکنی از گناهان افزایش هنجار شکنی،کم رنگ شدن نقش نظارتی خانواده به خطر افتادن حریم شخصی، شکاف نسل ها، تضعیف اعتقادات وگسترش شبهات فکری معرفی کرد.
وی افزود:گردانندگان شبکه های اجتماعی با تجاوز به حریم خصوصی کاربران اطلاعات شخصی آنان را در اختیار مراکز اطلاعاتی قرار می دهند.
معاون پژوهش مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) خرمبید خاطرنشان کرد:صرف نظر از مواردی چون طلاق ،بالا رفتن سن ازدواج ، فساد و فحشا اینترنت باعث سرد شدن روابط عاطفی ونارضایتی از زندگی خانوادگی که باعث ناکامی ها وشکست هایی در زندگی جوانان شده است این موارد نشان از وجود مشکلاتی در خانواده هااست که یکی از ریشه های این مشکلات،اینترنت و فضای مجازی است. وعلاوه بر این فضای مجازی باعث انزوای اجتماعی شده است ودر حقیقت جایگزین روابط دوستانه وفامیلی شده است چرا که با اینترنت ساعت ها وقت خود را می گذرانند.