در جمع طلاب مدرسه علمیه خواهران الزهرا س فامنین مطرح شد

راهکارهای رضایت از زندگی

شناسه خبر : 37207

1395/10/23

تعداد بازدید : 177

نشست اخلاقی با موضوع «راهکارهای رضایت از زندگی» برای مادران طلاب در مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) فامنین برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، در این نشست، خانم «سمیه دولتی»، کارشناس مسائل خانواده با بیان این‏که رضایتمندی گم شده زندگی انسان‏ها است، گفت: توضیح ضرورت رضایت از زندگی و شرح و توضیح مطلب زیر رضایت از زندگی بستر کامیابی است و بدون رضایتمندی امکان پیشرفت و موفقیت وجود ندارد.
وی ادامه داد: انسان‎های موفق کسانی هستند که با زندگی خود مشکلی ندارند. نمی‏گویم در زندگی خود مشکلی ندارند بلکه با زندگی خود مشکلی ندارند. منظور از رضایت از زندگی چیست؟ رضایت از زندگی یک اساس درونی است و اساس ناشی از تفکر انسان است. احساسات و عواطف‎ها آن‎گونه شکل می‏گیرند که می‏اندیشیم؛ هر چند هر یک از عوامل خارجی و واقعیت‎های مادی خارجی می‏توانند در احساسات ما تأثیرگذار باشند.
کارشناس مسائل اجتماعی، خاطرنشان کرد: باید بدانیم و درک کنیم که به جای حوادث و رویدادهای بیرونی، افکار و طرز تلقی‎های ما هستند که احساساتمان را بوجود می‎آورند. پس برای رسیدن به شادمانی و رضایت از زندگی، تهیه و تأمین امکانات فراوان، لازم نیست می‎توان با یک تغییر در تفکرات به آن دست یافت. مهم این است که بدانیم رضایت از زندگی تهیه و تأمین امکانات فراوان لازم نیست.
وی اضافه کرد: می‎توان با یک تغییر در تفکرات به آن دست یافت، مهم این است که بدانیم رضایت از زندگی را بازنگری و تفکرات و اصلاح آنه می‎توان به دست آورد. ناآگاهی موجب نارضایتی می‎شود و نارضایتی موجب اندوه و حزن می‎شود. یکی از راه‎ها این است که نگرش انسان به دنیا یک نگرش واقع بینانه و هماهنگ با واقعیت‎های آن باشد. اگر نگرش انسان به زندگی واقع گرایانه باشد. انتظارات او از زندگی نیز واقع بینانه خواهد بود و در پی آن احساس از زندگی نیز واقع بینانه خواهد شد.
خانم دولتی، گفت: هماهنگی انتظارات با واقعیت‎ها کلان شرط شاد زیستن است و اگر دنیا را با همه سختی‎هایی که ممکن است داشته باشد آن گونه که هست بشناسیم می‏توانیم به راحتی در آن زندگی کنیم.