در مدرسه علمیه خواهران الزهرا س بندرعباس برپا شد

نمایشگاه تخصصی کتاب

شناسه خبر : 37206

1395/10/23

تعداد بازدید : 226

سومین نمایشگاه تخصصی کتاب، ویژه حوزه‏های علمیه خواهران سراسر کشور در هرمزگان به همت معاونت پژوهش مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) بندرعباس برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، خانم «اشرف باقری زاده»، مدیر مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) بندرعباس، درباره این نمایشگاه، تصریح کرد: این نمایشگاه تقریباً با 1000 عنوان در 2200 نسخه کتاب با موضوعات تفسیر و علوم قرآنی، فقه و اصول، فلسفه، علوم انسانی مرتبط با حوزه دین، زنان و خانواده، فرهنگی تربیتی، اقتصادی با 20 تا 30 درصد تخفیف برای عموم به همراه تخفیف ویژه 60 الی 70 درصدی برای طلاب برگزار شده است.
وی، هدف از برگزاری نمایشگاه تخصصی کتاب را تحقق فرهنگ مطالعه و تحقیق در طلاب دانست و فراهم کردن زمینه و بستر مناسب برای ایجاد توانایی خرید کتاب و نرم افزارهای تخصصی، درسی و همچنین کتاب‎های مورد نیاز تبلیغ با تخفیف ویژه، برای طلاب دانست.
در ادامه، خانم «احمدی»، معاون پژوهش مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) بندرعباس، در ادامه اذعان داشت: کتاب‎های بخش کودکان بسیار محدود بود، ولی طلاب امیدوارند که مسئولان در نمایشگاه آتی این مسأله را بیشتر مد در نظر داشته باشند و از طرفی کتاب‎های دینی که مختص سن کودکان است و کتابهای روانشناسی دینی که طرفداران بیشتری دارد، متأسفانه در این نمایشگاه مورد غفلت قرار گرفته که انتظار می‎رود به این مسأله نیز توجه شود.
وی اضافه کرد: وجود کتاب‏های درسی و کمک درسی‎های سطح 2 و 3 در رشته‎های مختلف در این نمایشگاه مفید بود، ولی انتظار می‏رود کتب تخصصی بیشتری در رشته‎های سطح 3 استان هرمزگان در نمایشگاه‎های آینده ارائه شود، از طرفی مصادف شدن فصل امتحانات با شروع نمایشگاه مانع شد طلاب مدارس همجوار، حضور پررنگ در این نمایشگاه داشته باشند؛ از این‏رو تلاش برای برگزاری نمایشگاه کتاب در هفته کتاب و کتاب خوانی بهترین فرصت برای این امر است تا طلاب با فراغت بیشتری بتوانند در نمایشگاه‏های کتاب شرکت نمایند.
در بخش پایانی نیز، آقای «احمد شایان فر»، مدیر اجرایی نشر هاجر وابسته به مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران با حضور در نمایشگاه تخصصی کتاب در اهمیت تشویق طلاب به امر تحقیق، گفت: معرفی کتاب «سرمه سعادت» نشر هاجر که مجموعه‎ای از آثار قلمی طلاب خواهر است عامل بسیار مهمی برای تشویق طلاب در امر تحقیق است.
وی اضافه کرد: طلاب نباید از تحقیق و پژوهش واهمه‏ای داشته باشند، بلکه اگر تحقیقاتشان مناسب باشد به چاپ می‏رسد. در سال‏های آینده، با تلاش مسئولان، نمایشگاه‏های کتاب در سراسر کشور با تمهیدات بهتری برگزار خواهد شد.
همچنین، «حجت‏الاسلام محمد عبادی زاده»، مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان، نیز از این نمایشگاه دیدن نمود و از کتاب‏های موجود در نمایشگاه ابراز خرسندی نموده و آن را برای طلاب لازم و ضروری برای دانست.