مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران:

آیت‎الله هاشمی یار صدیق امام و رهبری و پشتیبان انقلاب بود

شناسه خبر : 37205

1395/10/23

تعداد بازدید : 331

آیت‎الله هاشمی یار صدیق امام و رهبری و پشتیبان انقلاب بود
«حجت‏الاسلام علی غفاری»، مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران، در نشست با کارکنان این مدیریت به مناسبت رحلت آیت‎الله هاشمی رفسنجانی، بیان کرد: آیت‎الله هاشمی یکی از شخصیت‎های دیرین، برجسته و از ارکان اصلی نظام بوده که در شکل گیری، پیروزی و وقایع بعد انقلاب نقش اساسی و مهمی داشته و در مناصب مختلف سیاسی در مجلس خبرگان، مجمع تشخیص مصلحت نظام و... مسئولیت‎های خطیری را بر عهده داشتند.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، وی افزود: آیت‎الله هاشمی یار دیرین و امام و همسنگر، همراه و رفیق مقام معظم رهبری(مدظله‎العالی) بودند که همواره اقدامات و موضع گیری‎های ایشان حول محور ولایت و خط رهبری بوده است.
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران، با اشاره به برخی از درس‎هایی که از زندگی آیت‎الله هاشمی می‎توان گرفت، تصریح کرد: هوشمندی و زیرکی ایشان سبب گردید تا همیشه مسائل روز جامعه را به خوبی درک کرده و عکس العمل مناسب در برهه‎های مختلف اقتصادی، سیاسی و... نشان داده و بهانه به دست دشمنان ندهند.
وی تأکید کرد: یکی از ویژگی‏های بارز آیت الله هاشمی، شجاعت، صراحت بیان و استقامت ایشان در راه انقلاب و همچنین باورمندی شان نسبت به نظام و دستاوردهای آن است.
حجت‏الاسلام غفاری، اعلام کرد: این مجاهد نستوه دارای سعه صدر و تحمل بالایی در حوادث مختلف قبل و بعد انقلاب بوده و همیشه سعی نمودند در صحنه‏های مختلف جامعه مواضع مناسب و درخوری نسبت به نظام و رهبری داشته باشند.
وی با اشاره به نگرانی‎هایی که نسبت به تخریب شخصیت یار دیرین امام وجود دارد، گفت: برای تخریب شخصیت افراد، سه حالت وجود دارد؛ نخست، این‎که به صورت مستقیم از فرد بد گفته و او را مورد تخریب قرار می دهند. دوم، این‏که برخی افراد در تعریف کردن از شخصیت‏ها، الفاظ نادرست استفاده می‏کنند و سوم این که افراد ناشایست و بد، تعریف و تمجید از شخصیت‏ها را انجام می‏دهند که این سه موضع خطرناک است.
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران اظهار کرد: نگرانی ما نسبت به این سرمایه ارزشمند انقلاب این است که برخی افراد با غفلت از کسانی که باورمند به نظام هستند، به این شخصیت انقلابی، آسیب برسانند.
وی خاطرنشان کرد: آیت‏الله هاشمی رفسنجانی دارای شخصیت فراجناحی و همواره در خط ولایت بوده که فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله‏العالی) را مقدم بر دیگر اظهار نظرها داشت، لذا نباید اجازه دهیم تا دیگران از شخصیت ایشان، سوء استفاده جناحی نمایند.