در مرحله استانی جشنواره قرآن و عترت فارس عنوان شد

انس با قرآن، موجب بصیرت‌افزایی و افزایش قدرت تصمیم‌گیری در فتنه‌ها است

شناسه خبر : 37162

1395/10/22

تعداد بازدید : 170

انس با قرآن، موجب بصیرت‌افزایی و افزایش قدرت تصمیم‌گیری در فتنه‌ها است
همزمان با حماسه نهم‌ دی‌ماه، مرحله استانی یازدهمین جشنواره قرآن و عترت با حضور نخبگان قرآنی استان فارس برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، در مراسم افتتاحیه این جشنواره، «خانم انسیه دهقان» داور رشته قرائت تحقیق پس از قرائت آیاتی از قرآن مجید به بیان نکات قرآنی برای طلاب پرداخت.
«خانم سیده رقیه علوی» معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان فارس، به لزوم جدی گرفتن برنامه‌های کانون قرآن وعترت در مدارس تأکید کرد و به تشریح ضرورت تشکیل این کانون‌ها وو نحوه عملکرد آن پرداخت.
وی با اشاره به حدیثی از پیامبر(ص) که می‌فرمایند «هرگاه فتنه‌ها و آشوب‌ها چون پاره‌هاى شبِ تار، شما را فراگرفت، به قرآن روى آوريد؛ زيرا قرآن، شفيعى است كه شفاعتش پذيرفته است»، خاطرنشان ساخت: انس با قرآن، موجب بصیرت‌افزایی و افزایش قدرت تصمیم‌گیری مناسب در فتنه‌ها است.

خانم علوی این‌گونه مسابقات را فرصت مناسبی برای شناخت نخبگان برتر استانی دانست و گفت: جشنواره‌های قرآنی، زمینه را برای شکوفایی استعدادهای قرآنی فراهم می‌کند.
وی با اشاره به توصیه معصومین (علیهم‌السلام)  پیرامون قرائت قرآن با صوت و لحن زیبا اظهار داشت: پيامبراكرم(ص) مى‌فرمايند: «قرآن را با صوت‌هاى خويش زيبايى بخشيد، زيرا صوت زيبا بر زيبايى قرآن مى‌افزايد.»

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان فارس، خاطرنشان ساخت: لازم است کسانی که از نعمت خدادادی صوت زیبا بهره‌مند هستند، در شکوفایی این استعداد هر چه بیشتر بکوشند و قطعاً تلاوت قرآن با الحان و اصوات نیکو یکی از ابزارهای موثر طلاب در تبلیغ دین و معارف قرآن می‌باشد.
گفتنی است، در این مرحله 9 نفر به مرحله کشوری راه یافتند که اسفندماه با حضور طلاب برگزیده سراسر کشور در قم برگزار می‌شود.