آیت الله العظمی علوی گرگانی:

آیت الله شرعی انسانی والا، با اخلاص، خدوم و پرتلاش بود

شناسه خبر : 36944

1395/10/16

تعداد بازدید : 237

آیت الله شرعی انسانی والا، با اخلاص، خدوم و پرتلاش بود
آیت‌الله العظمی علوی گرگانی ضمن بازدید از مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران و مرکز داده امین با حجت‌الاسلام‌‌والمسلمین جمشیدی مدیر حوزه های علمیه خواهان و جمعی از مسئولان این مرکز دیدار نمودند.
به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، حضرت آیت‌الله العظمی علوی گرگانی در این دیدار ضمن عرض تسلیت ارتحال آیت‌الله محمد علی شرعی(ره)، آن مرحوم را انسانی والا، باخلاص خدوم و پرتلاش دانستند و از زحمات وی در تاسیس حوزه‌های علمیه خواهران قدردانی نمودند.
ایشان ضمن ابراز خرسندی از تاسیس حوزه‌های علمیه خواهران در سراسر کشور از آن‌ها به عنوان باقیات الصالحات جهت استفاده جامعه و مومنین یاد نمود و تعلیم و تعلم بانوان توسط خود آن‌ها را امری با ارزش دانستند.
در ادامه این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین جمشیدی به ارائه گزارشی از فعالیت های حوزه های علمیه خواهران در سراسر کشور پرداخت و عنوان نمود: وجود قریب به ۱۰۰ هزار فارغ‌التحصیل و بیش از ۸۰ هزار خواهر طلبه شاغل به تحصیل در قریب به ۵۰۰ مدرسه علمیه خواهران نشان دهنده ظرفیت عظیم حوزه‌های علمیه خواهران است که می‌توان از این ظرفیت جهت ترویج معارف ناب اسلامی استفاده کرد.
وی تشکیل ۵۰۶ هسته پژوهشی، تشکیل ۲۲۰ هسته‌ پژوهشی استادان، تشکیل ۲۸شورای علمی و پژوهشی، برگزاری بیش از ۶۰۰کرسی آزاد‌اندیشی و ... را از دستاورد‌های حوزه های علمیه خواهران در عرصه پژوهش برشمرد.
مدیر حوزه های علمیه خواهران در بخش دیگری از سخنانش با بیان این‌که به همت خواهران طلبه، پدیده‌ عظیم حوزه‌های علمیه خواهران رقم خورده است اظهار داشت: حضور موثر خواهران طلبه در جشنواره‌ها و المپیاد‌های علمی و در عرصه‌های فرهنگی، تبلیغی و پژوهشی موجب تقویت و پیشرفت حوزه‌های علمیه خواهران شده است.
گفتنی است در پایان این دیدار آیت الله العظمی علوی گرگانی از مرکز داده امین بازدید نمودند.