حجت‏الاسلام بهجت پور در جمع طلاب خواهر:

طلبه نباید وقت خود را به بطالت بگذراند

شناسه خبر : 36806

1395/10/14

تعداد بازدید : 344

طلبه نباید وقت خود را به بطالت بگذراند
«حجت‏الاسلام بهجت پور»، استاد حوزه، در همایش طلیعه حضور حوزه علمیه خواهران کهگیلویه و بویراحمد، تأکید کرد: طلبه هیچگاه نباید وقتش را به بطالت بگذراند. وقت را به بطالت گذراندن یعنی پرداختن به اموری که شایسته نیست انسان برای آن‎ها زمان صرف شود.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، وی اضافه کرد: طلبه هر چند وقت یک بار اهداف و میزان اطلاعات خویش را وارسی کند. یکی از وظایف طلاب، رسالت قرآنی است که به دوش ایشان است و با تمسک به آن راه سعادت خویش و دیگران را هموار سازند. از نظر قرآن افراد شقی کسی است که در آتش جهنم است و سعادتمند کسی است که در بهشت جایگاه دارد. هدف قرآن تأمین خواست‎های انسان است.
استاد حوزه و دانشگاه، خاطرنشان کرد: دین و قرآن فطری است، به این معنا که به نیازهای واقعی انسان پاسخ داده است. خداوند متعال در سوره حمد نیاز انسان را به زبان او مطرح می‎کند و آن نیاز به هدایت به سوی صراط مستقیم است. امام علی(ع) پیرامون جایگاه قرآن می ‎فرمایند: بدانید قبل از قرآن هیچ ثروتی نیست و بعد از قرآن هیچ فقری نیست.
وی ادامه داد: در قرآن آمده عامل سعادت انسان ایمان است؛ ایمان از امنیت گرفته شده است. بی فایده‏ترین طلبه کسی است که بعد از دوران طلبگی دارای کینه، خشم و... شخصی باشد و اگر می‎خواهید سریعتر نورانیت پیدا کنید و از پوسته در بیایید باید به سراغ قرآن رفت.