استاد حوزه و دانشگاه:

در حوزه باید فقیه و فیلسوف تربیت شود

شناسه خبر : 36803

1395/10/14

تعداد بازدید : 251

در حوزه باید فقیه و فیلسوف تربیت شود
«حجت‏الاسلام محمدی»، استاد حوزه و دانشگاه، در همایش طلیعه حضور حوزه علمیه خواهران کهگیلویه و بویراحمد، تأکید کرد: رسیدن به معرفت الزامی ‎است و اکثر افراد از رسیدن به این معرفت‎ها فراری هستند. تنها تعداد محدودی از انسان‎ها موفق به کسب این معرفت‎ها می‎شوند.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، وی اضافه کرد: انسان افزون‎بر بعد جسمانی، بعد روحانی نیز دارد. خداوند وقتی انسان را آفرید دو چیز در وجودش گذاشت؛ عقل و آزادی. وقتی این عقل و آزادی با هم آمیخته شد، اختیار و تصمیم گیری پیش می‎آید و در نتیجه مسئولیت مطرح می‎شود.
استاد حوزه، تأکید کرد: انسان‎ها بنا بر عقلشان مسؤلیت پذیر می‎شوند. انسان اگر تنها به بعد جسمانی خویش توجه نماید، به پایین‎ترین نقطه سقوط خواهد کرد. ولی اگر در کنار بعد جسمانی‎اش باشد، به بالاترین مقام می‏رسد.
وی ادامه داد: نبی اکرم (ص) می‏فرمایند: همه انسان‎ها به دنبال روزی هستند به جز طالبان علم که روزی به دنبال ایشان است. هدف حوزه‎های علمیه، ترویج بندگی خداوند است. مقام معظم رهبری(مدظله‏العالی) از حوزه‎ها تربیت فقیه و فیلسوف را خواستند.
حجت‏الاسلام محمدی، بیان داشت: تنبلی سبب عقب افتادن طلبه از درس می‎شود. حسادت نیز مانع دیگر است که انسان را عقب نگه می‏دارد.