استاد حوزه:

حفظ عفاف و حجاب به زن کرامت و ارزش می‏بخشد

شناسه خبر : 36802

1395/10/14

تعداد بازدید : 277

خانم «علوی»، استاد حوزه و دانشگاه، در همایش طلیعه حضور حوزه علمیه خواهران کهگیلویه و بویراحمد، تأکید کرد: خداوند به انسان کرامتی داده که به دیگر مخلوقات نداده است.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، وی ادامه داد: این کرامت ذاتی است که نه در دین، نه در زبان و نه در فرهنگ مطرح نشده است و همین کرامت ارزش انسان را بالا می‎برد؛ به گونه‎ای که مسجود فرشتگان می‎شود و این کرامت بعد از انجام وظایف به حضرت آدم(ع) اعطا شد. نوع دیگری از کرامت وجود دارد با عنوان کرامت اکتسابی که انسان خود در به دست آوردن آن نقش دارد و این کرامت نیز کرامت ذاتی انسان را افزایش می‎دهد. یکی از راه‎های افزایش کرامت و ارزش زن حفظ عفاف و حجاب است.
خانم علوی تصریح کرد: زنی که در خارج از محیط خانواده وقت خود را می‎گذارد با برخورد با مردان مختلف و آشنایی با خلق و خوی آن‎ها دست به قیاس بین همسر خویش و سایر مردان می‎زند و چون در این قیاس تنها عیب‎ها را می‎بیند به این نتیجه می‎رسد که راهی برای ادامه زندگی وجود ندارد.
وی افزود: یکی از ابعاد حجاب، بُعد سلبی آن است که به آن نباید‎های حجاب نیز می‏گویند. یکی از مصادیق بعد سلبی حجاب رنگ لباس است. یکی دیگر از مصادیق آن آشکار کردن زینت‎ها و نحوه تن صدای او است.