افزایش گزارش‌ها از حملات اسلام‌ستیزانه در آمریکا

شناسه خبر : 36552

1395/10/11

تعداد بازدید : 341

افزایش گزارش‌ها از حملات اسلام‌ستیزانه در آمریکا
گروه بین‌الملل: خط تلفن مستقیمی که برای کمک به مسلمانان شمال آمریکا به نام «نصیحت؛ خط مستقیم جوانان مسلمان» راه اندازی شده است، از افزایش بیش از چهار برابری تماس‌ها برای گزارش‌دادن حملات اسلام‌ستیزانه در یک سال گذشته حکایت دارد.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، به نقل از پایگاه خبری «Metro News»، به گفته سمیه پونه، از مسئولان راه‌اندازی و اداره این خط تلفن مستقیم، در سال ۲۰۱۵ این خط حدود ۴ هزار مورد گزارش را به ثبت رسانده؛ اما تعداد گزارش‌ها در مورد حملات علیه مسلمانان در سال ۲۰۱۶ به حدود ۱۷ هزار مورد رسیده است.

این خط مستقیم کمک به مسلمانان در سال ۲۰۰۶ برای کمک به جوانان مسلمان شمال قاره آمریکا راه اندازی شد تا نقطه امیدی داشته باشند و همه چیز را از زورگویی تا حمله‌هایی که به دلیل تفاوت‌های دینی علیه آنان انجام می‌شود، گزارش دهند.
پونه می‌گوید: برپایی برخی کمپین‌های اسلام‌ستیزانه در افزایش این تماس‌ها تأثیرگذار است؛ اما دلیل اصلی، رقابت‌های انتخاباتی آمریکا و پیروزی ترامپ بوده است.
حدود ۶۷ درصد تماس‌ها از سوی مسلمانان کشور آمریکا و باقی از سوی مسلمانان کانادایی است.
پونه می‌گوید: گفتمان اسلام‌هراسی موجود در رقابت‌های انتخاباتی و انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا نه تنها بر افزایش اسلام‌هراسی در آمریکا بلکه در دیگر کشورها از جمله کانادا نیز تأثیر گذاشته است.