همبستگی شیعیان آفریقایی با زکزاکی در محافل میلادالنبی ص

شناسه خبر : 35398

1395/09/23

تعداد بازدید : 334

همبستگی شیعیان آفریقایی با زکزاکی در محافل میلادالنبی ص
گروه بین الملل: همزمان با گرامیداشت ایام میلادالنبی(ص) و آغاز هفته وحدت، شیعیان نیجریه و کشمیر با برپایی راهپیمائی هایی ضمن اعلام همبستگی با شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر جنبش اسلامی نیجریه خواستار آزادی او شدند.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، صدها تن از شیعیان و محبان اهل‌بیت(ع) آفریقایی در برنامه هایی جداگانه که به مناسبت گرامیداشت میلاد حضرت رسول(ص) در شهرهایی چون کاتسینا در نیجریه و سرینگر در کشمیر برگزار کردند، ضمن راهپیمائی های مسالمت آمیز همبستگی خود را با رهبر معنوی خود، آیت الله شیخ ابراهیم زکزاکی که در حال حاضر در اسارت غیرقانونی نیروهای ارتش نیجریه است، اعلام داشتند. شرکت کنندگان در این راهپیمائی با حمل پوسترها و تصاویری از شیخ زکزاکی یاد این رهبر شیعی را گرامی داشته و بر آزادی هرچه زودتر وی از بند اسارت دعا کردند.

آذرماه سال گذشته نظامیان ارتش نیجریه در اقدامی وحشیانه به منزل شیخ «ابراهیم زکزاکی» رهبر شیعیان این کشور در منطقه «گیسلو» در شهر «زاریا» در ایالت «کادونا» یورش بردند. جنبش اسلامی نیجریه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد در جریان حمله نیروهای ارتش این کشور به محل اقامت شیخ زکزاکی، چندین عضو ارشد این جنبش از جمله شیخ محمد توری، دکتر مصطفی سعید، ابراهیم عثمان و جمی گلیما به شهادت رسیده‌اند. طبق اعلام رسمی نهادهای بین المللی ارتش نیجریه پس از شهادت شمار زیادی از شیعیان اقدام به دفن آنها در گورهای دسته جمعی کرده است.