امام جمعه خوسف:

حوزه علمیه خواهران در مباحث احکام و مشکلات خانواده ورود پیدا کنند

شناسه خبر : 30773

1395/07/07

تعداد بازدید : 912

حوزه علمیه خواهران در مباحث احکام و مشکلات خانواده ورود پیدا کنند
امام جمعه خوسف با تأکید بر ضرورت ورود حوزه علمیه خواهران در مسائل خانواده گفت: خواهران طلبه باید در مراسم‌ها و جلسات ویژه خواهران نقش آفرینی کنند و در تشریح مسائل احکام برای خانواده‌ها تلاش ویژه‌ای داشته باشند.

به گزارش کوثر نیوز، حجت‌الاسلام حامد شاهبیکی  در جلسه تودیع و معارفه مدیر حوزه علمیه خواهران شهرستان خوسف نقش حوزه علمیه خواهران را در ترویج معارف اسلامی ویژه خواند و اظهار داشت: خواهران طلبه باید در مراسم‌ها و جلسات ویژه خواهران نقش‌آفرینی کنند و در تشریح مسائل احکام برای خانواده‌ها تلاش ویژه‌ای داشته باشند.
 امام جمعه شهرستان خوسف اظهار داشت: در شهری که شاهد علمای بزرگی همچون حضرات عبادی هستیم باید مسئولان به فکر ادامه این نهضت باشند و افراد ارزشمندی را تحویل جامعه دهند.
 شاهبیکی ضرورت ورود حوزه علمیه خواهران در مسائل خانواده را یادآور شد و گفت: طبق فرمایش رهبر انقلاب باید طلبه‌ها و اساتید با استفاده از ابزارهای روز به بیان معارف الهی پرداخته و به شبهات پاسخ دهند.

مسئولان برای راه‌اندازی حوزه علمیه برادران خوسف تلاش کنند
 حجت‌الاسلام مشرفی نیز در این مراسم با گرامیداشت روز مباهله پیامبران و دین اسلام را هدیه‌های بزرگ الهی برشمرد و افزود: برنامه دین باید توسط مجری صالح خداوند در زمین اجرا شود.
 مدیر مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خراسان جنوبی در ادامه گفت: از ابتدای نزول قرآن و فرستادن پیامبران همواره بشریت نشان داده  است که لیاقت سرپرستی ولی صالح خداوند را ندارد و این محبت خداوند آنقدر مورد بی‌مهری قرار گرفت تا آنکه آخرین حجت خدا نیز از نظرها پنهان گشت.
 وی بیان کرد: اکنون وظیفه ماست که زمینه ظهور حضرت حجت(عج) را فراهم کنیم و باید در تبیین دین اسلام و ترویج این مکتب کوشا باشیم.
حجت الاسلام مشرفی بیشترین کار را در عصر غیبت بر دوش علما دانست و عنوان کرد: علما هستند که می‌توانند مسیر استکبار، داعش و فرهنگ غلط این فرقه‌ها را برای مردم تبیین کنند و جامعه را از شر این گونه انحرافات آگاه کنند.
 مدیر مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خراسان جنوبی به وجود علمای گرانقدر این دیار اشاره کرد و گفت: معدل خواهران طلبه حوزه علمیه خوسف در سال قبل سرآمد حوزه‌های علمیه خراسان بزرگ بوده است.
 وی آیت‌الله عبادی را نمونه بارزی از اخلاق و خدمت‌گذاری معرفی کرد و افزود: مسئولان باید از این عزیزان درس بگیرند و ایشان را الگو قرار دهند.
 حجت الاسلام مشرفی در ادامه به تحول حوزه علمیه خراسان در ماههای اخیر اشاره کرد و گفت: بعد از رحلت آیت‌الله واعظ طبسی حوزه علمیه خراسان نیز همانند حوزه علمیه قم دارای شورای عالی شد و تلاش می‌شود با رویکردی جدید حوزه علمیه روز به روز پویاتر شود.
 مدیر مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خراسان جنوبی از مسئولان شهرستان خوسف خواست برای راه‌اندازی حوزه علمیه برادران که از مجوز آن حدود دو سال می‌گذرد بیشتر تلاش کنند.
 وی با اشاره به اینکه در مرکز استان با کمبود فضای آموزشی روبه‌رو هستیم خاطرنشان کرد: برای تحصیل در مدرسه علمیه رضویه درخواست دو برابر ظرفیت داریم و خوسف می‌تواند بهترین مرکزی باشد که این عزیزان را برای ادامه تحصیل ارجاع دهیم.
 حجت الاسلام مشرفی از کمبود اعتبارات در حوزه‌های علمیه گلایه کرد و گفت: طبق مصوبه مجلس و دولت 3 درصد بودجه استان باید به حوزه‌های علمیه اختصاص یابد اما در عمل این امر انجام نمی‌شود و سال گذشته یک میلیارد تومان سهم حوزه‌های علمیه بود که فقط 300 میلیون آن تخصیص پیدا کرد.
 در پایان این مراسم از زحمات و تلاشهای خانم خدیجه یوسفی مدیر قبلی حوزه علمیه خواهران شهرستان خوسف که مؤسس این حوزه نیز بوده است و 11 سال سابقه مدیریت داشته است تشکر شد و خدیجه آبدار به عنوان مدیر جدید این حوزه به مدت یک سال معرفی شد.