در حوزه علمیه خواهران خوزستان برگزار شد

نشست علمی حجاب وعفاف

شناسه خبر : 30136

1395/06/11

تعداد بازدید : 939

نشست علمی حجاب وعفاف
نشست علمی با موضوع حجاب وعفاف در دنیای امروز با حضور حضورطلاب و استادان در حوزه علمیه خوزستان برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری_اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، در این نشست خانم سیاحی استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به تاریخچه حجاب گفت: جايگاه زن و نوع حضور او در جامعه اسلامي، يکي از مسائل مهمي است که حتي در تعيين سرنوشت جامعه نقش ايفا مي کند از همين رو دين اسلام به عنوان کامل ترين اديان به اين موضوع توجه خاصي داشته و احکام و دستورات روشني در مورد چگونگي حضور زن در اجتماع و اهميت حجاب براي وي صادر کرده است
وی گفت.از ديدگاه اسلام حفظ عفت و پاکدامني زنان نقش تعيين کننده اي در سالم سازي جامعه اسلامي دارد و حتي حفظ جايگاه و منزلت زن به حفظ حجاب و عفت او برمي گردد. در نقطه مقابل يکي از راه‌هاي اساسي دشمن جهت ضربه زدن به اسلام و نظام جمهوري اسلامي، ترويج و حمايت از بي بندوباري و مقابله با حجاب و عفاف است.
وی تصریح کرد: از روزهاي اوليه هجوم استعمارگران اروپايي به ممالک اسلامي اين حربه براي ضربه زدن به اسلام مورد استفاده قرار گرفته است. در شرايط کنوني نيز دشمن با انواع روش‌ها اعم از راه اندازي شبکه‌هاي ماهواره اي، قاچاق مواد الکلي و... قصد دارد تا ضمن مقابله با اعتقادات اسلامي و به ابتذال کشاندن جوانان، جامعه ايران را سرگرم مسائل بي ارزش کرده و آن را از دستيابي به آرمان‌هاي خود باز دارد.