تظاهرات بانوان شیعه پاکستانی در اعتراض به کشتار شیعیان

شناسه خبر : 29058

1395/04/27

تعداد بازدید : 651

تظاهرات بانوان شیعه پاکستانی در اعتراض به کشتار شیعیان
نقوی دبیرکل شاخه زنان مجلس وحدت مسلمین گفت: ما پیروان حضرت زینب (س) هستیم و فراعنه و طاغوتی‌ها نمی‌‌توانند صدای ما را خفه کنند.

به گزارش پایگاه خبری ـ اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، زهرا نقوی دبیرکل شاخه زنان مجلس وحدت مسلمین اعلام کرد که امروز یعنی 17 جولای زنان از سرتاسر پاکستان آماده برگزاری تظاهرات به فرمان حجت الاسلام والمسلمین رجا ناصر عباس جعفری، رهبر مجلس وحدت مسلمین هستند. در همین راستا آماده‌سازی‌های برگزاری راهپیمایی در شهرهای مختلفی چون اسلام‌آباد، لاهور، کراچی، کویته، مولتان، دره اسماعیل خان، پیشاور، فیصل آباد، آزاد کشمیر و غیره انجام شده است. معترضان قصد دارند با بستن خیابان‌ها و آزادراه‌های اصلی شهر، حمایت خود را از رهبرشان نشان دهند.

نقوی گفت: ما پیروان حضرت زینب سلام الله هستیم و فراعنه و نیروهای طاغوتی نمی‌توانند صدای ما را خفه کنند. ما پرچم امام حسین (ع) را برافراشته و الان زمان آن رسیده که چهره واقعی بی‌رحم و وحشیانه بعضی از رهبران مذهبی در پاکستان آشکار شود. این سرزمین با تلاش نیاکان ما شکل گرفته است و امروز کار به جایی رسیده که آزادی خود ما را در این سرزمین نادیده می‌گیرند. دولتی که نمی‌تواند جلوی کشتار جوانان و رهبران ما را بگیرد هیچ لزومی ندارد که در قدرت باقی بماند. ما هم در دست تروریست‌ها و هم این دولت بی‌رحم اسیر شده‌ایم.

او در ادامه گفت: مردم ما به اسم طرح اقدام ملی در بازداشتگاه‌ها زندانی شده و در رنج بسر می‌برند. دولت باید این مسئله را آشکار کند که آیا این طرح برای ریشه کنی تروریسم ایجاد شده یا اینکه برای انتقام از ملت شیعه برنامه ریزی شده است؟ همه مردمی که در پاکستان زندگی می‌کنند باید از حقوق برابر برخوردار باشند. اندیشه و مکتب تشیع اینگونه رفتارهای غیرانسانی و نقض حقوق بشری را تحمل نخواهد کرد. بیش از 2 ماه است که رهبر مجلس وحدت مسلمین برای مبارزه با تروریسم در اعتصاب غذا بسر می‌برد، با این حال هنوز تکبر و جهل دولت فراتر از درک این مسئله است.

نقوی خاطر نشان کرد:‌غیر قابل تحمل و وحشتناک است که مسائل مربوط به 50 میلیون شیعه در سراسر پاکستان تا این اندازه نادیده گرفته می‌شود.

خانم نقوی در ادامه تاکید کرد که بانوان این جنبش دست به تظاهرات زده و تا زمانی که دولت به خواسته‌های آن‌ها جامعه عمل نپوشانده به این مبارزه ادامه می‌دهند.