حجت الاسلام علی رضایی:

روحانیون انقلابی، تکیه گاه محرومان

شناسه خبر : 27332

1395/02/31

تعداد بازدید : 534

روحانیون انقلابی، تکیه گاه محرومان
مسئول امور روحانیون نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، با اشاره به اهمیت انقلابی بودن و انقلابی ماندن، بهترین اسوه و الگو برای انقلابی ماندن حوزه های علمیه را یاران امام حسین(ع) دانست.

به گزارش پایگاه خبری ـ اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین علی رضایی در همایش فصلی طلاب و روحانیون با اشاره به خصوصیات افراد انقلابی، یاران امام حسین(ع) را نمونه شاخص برای حوزه های علمیه در جهت انقلابی ماندن عنوان کرد.
مسئول امور روحانیون نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به نقش خطیر روحانیت در شکل گیری انقلاب اسلامی، خاطر نشان کرد: روحیه انقلابی گری از روحانیت شروع شد و این روحانیون بودند که پل ارتباطی بین مردم و رهبری را در آن زمان تشکیل می دادند.
وی با تأکید بر روحیه انقلابی طلاب گفت: روحانیون انقلابی می بایست تکیه گاه محرومان بوده و تشنه به خون سرمایه داران زالو صفت باشند.
حجت الاسلام والمسلمین علی رضایی اظهار داشت: طلبه باید از حب ریاست و مقام اجتناب کرده و ساده زیستی و مبارزه با استکبار همیشه سرلوحه خود قرار دهد.
مسئول امور روحانیون نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از بحثهای مطروحه از بدو انقلاب را مذاکره با آمریکا دانسته و گفت: با توجه به تأکیدات رهبر انقلاب نسبت به انقلابی ماندن حوزه های علمیه، روحانیت باید بیش از پیش بر بصیرت خود نسبت به این امر بیفزایند.