مدیر حوزه علمیه خواهران سیستان و بلوچستان:

طلاب خواهر سبک زندگی اسلامی را بر اساس اقتصاد مقاومتی تبیین کنند

شناسه خبر : 25779

1395/01/29

تعداد بازدید : 705

طلاب خواهر سبک زندگی اسلامی را بر اساس اقتصاد مقاومتی تبیین کنند
مدیر حوزه علمیه خواهران استان سیستان و بلوچستان، درباره آثار و برکات اقتصاد مقاومتی، گفت: اقتصاد مقاومتی سبب رسیدن به یک الگوی جامع اقتصادی، مقابله با تهاجم اقتصادی دشمن و بی اثر بودن تحریم‌ها و هرگونه فشار اقتصادی، افزایش رفاه و آسایش و ثبات آن و همچنین افزایش پیشرفت داخلی و ارائه یک الگوی اسلامی از اقتصاد می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ـ اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «حجت‌الاسلام مرتضی عرب خالص»، همراهی و همگامی با منویات مقام معظم رهبری(مدظله)، تبیین اقتصاد مقاومتی در فرصت‌های تبلیغی‌ مانند منابر و خطباء و... و تبیین سبک زندگی اسلامی براساس اقتصاد مقاومتی با استفاده از سیره اهل‌بیت(علیهم‌السلام) بعنوان عهده‌دار فرهنگ مذهبی مردم را از وظایف حوزه‌های علمیه برشمرد.
وی اظهار کرد: مردم ایران در یک جامعه مذهبی زندگی می‌کنند؛‌ از این‌رو می‌توانند از سیره معصومان(علیهم‌السلام) در کارکردن ـ عرق ریختن ـ اصلاح الگوی مصرف استفاده نمایند.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان سیستان و بلوچستان درباره نقش حوزه‌های علمیه خواهران نسبت به شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نیز خاطرنشان کرد: حوزه‌های علمیه خواهران حداقل از دو جهت می‌توانند در این عرصه تأثیرگذار باشند؛ نخست، در عرصه حوزوی بودن که می‌توانند در فعالیت‌های مختلف فرهنگی ـ پژوهشی به این مهم توجه نمایند، در بخش فرهنگی در امور تبلیغی( به عنوان مبلغ) و پژوهشی در نوشتن مقالات و نیازسنجی به تبیین چرائی این شعار بپردازند.
وی یادآور شد: دوم، در عرصه خانه و خانواده، زنان به ویژه بانوان طلبه به دلیل مادر و همسر بودن، می‌توانند در تحقق شعار سال نقش خود را به خوبی ایفا نمایند.