مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر:

از امتیازات برجسته یک طلبه، استقامت و همراهی با مردم در تحمل مشکلات است

شناسه خبر : 128544

1401/08/04

تعداد بازدید : 282

از امتیازات برجسته یک طلبه، استقامت و همراهی با مردم در تحمل مشکلات است
حجت الاسلام اسماعیلی، استقامت طلاب مدرسه عسلویه را زبانزد خاص و عام دانست و گفت: صبوری و همراه بودن طلاب با مردم و لمس کردن مشکلات مردم و استقامت در این راه، از جمله امتیازات برجسته این مدرسه است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر اسماعیلی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر در ادامه بازدیدهای سرزده خود، به بازدید از مدرسه الزهرا سلام الله علیها شهر عسلویه رفت.

وی دراین بازدید در نشست با طلاب مدرسه با قدردانی از فعالیت های صورت گرفته از سوی دست اندرکاران امر در این مدرسه گفت: خدمت به طلاب امام زمان(عج) از بهترین عبادات بعد از نماز است.

 حجت الاسلام و المسلمین اسماعیلی با بیان اینکه مدرسه الزهرا سلام الله علیها عسلویه، از مدارس ممتاز استان بوشهر است، گفت: به همت همه طلاب و مدیر و اساتید، جو معنوی و فضای ملکوتی خاصی در این مدرسه حاکم شده و این چیزی نیست جز به واسطه نیت های پاک و قدم های صادقی که در این مدرسه در رکاب حضرت بقیة الله توفیق خدمت پیدا کرده اند و چه کار بزرگ و اندوخته ی گرانبهائی.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر افزود: صمیمیتی که در این مدرسه بین طلاب برقرار است، باعث یاری رساندن یکدیگر در راه بندگی خداست. اوج افتخار یک عَبد، بندگی خوب برای مولاست و حضرت رسول اکرم(ص) اوج افتخارشان بنده خوب بودن برای خداوند متعال بود که اوج انسانیت، بندگی است همانگونه که در نماز ابتدا شهادت به عبد بودن حضرت می دهیم و سپس به رسالت ایشان. لذا وقتی در یک جو صمیمیت وجود داشته باشد در راه بندگی خدا به هم کمک می کنند.

وی با اشاره به اینکه در عین صمیمیت، ادب و احترام لازم است، گفت: از دیگران امتیازات این مدرسه توجه وافر به علم آموزی و علم اندوزی است که با تلاش های طلاب، این مدرسه به عنوان یک مدرسه علمیه در تراز کشوری شناخته خواهد شد.

 حجت الاسلام و المسلمین اسماعیلی در ادامه سخنان خود استقامت طلاب مدرسه الزهرا(س) عسلویه را زبانزد خاص و عام دانست و گفت: صبوری و همراه بودن طلاب با مردم در این منطقه گازی که استشمام بوی گاز در خیابان و کوچه های شهر آزار دهنده است و همچنین در کنار مقابله با فعالیت های فرق ضاله در این منطقه، لمس کردن مشکلات مردم و استقامت در این راه، از جمله امتیازات برجسته این مدرسه است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر در پایان، کار جهادی را از جمله رسالت های طلبگی برشمرد و گفت: از جمله رسالت های یک طلبه پس از دانش آموزی، کار جهادی و دانش افزائی دیگران است. فعالیت های طلاب این مدرسه در ایام کرونا فراموش ناشدنی است.

گفتنی است مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر در راستای خدمت به طلاب و مدارس علمیه خواهران استان، هر دو هفته یکبار از یکی از مدارس به صورت سرزده بازدید می کنند.