استاد بهرامپور، مفسر قرآن کریم:

تفسیر درست از قرآن کریم را به مردم ارائه دهیم

شناسه خبر : 128263

1401/07/29

تعداد بازدید : 325

تفسیر درست از قرآن کریم را به مردم ارائه دهیم
استاد بهرامپور، مفسر قرآن کریم گفت: طلاب علوم دینی باید رسالت انتقال مفاهیم و تفسیر قرآن کریم را مهم بدانند و دروس و علوم حوزوی را درست بفهمند و منتقل کنند. سعی کنیم با قرآن انس بگیریم و تفسیر درست را به مردم ارائه دهیم.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، دکتر ابوالفضل بهرامپور، مفسر و مترجم قرآن کریم، در همایش طلیعه حضور طلاب خواهر استان های همدان و لرستان در قم، ضمن عرض خیر مقدم به طلاب جدید الورودگفت: خاک پای شما طلاب، طوطیای چشم ماست، چرا که شما آمده‌اید درس قرآن یاد بگیرید و در عمل به آن کوشا باشید.

آقای بهرامپور اظهار داشت: خطابات قرآن چند گونه است. برخی از خطابات تلخ است مثل خطاب قرآن در کلمه "جئتمونا " که با دقت در تفسیر آن به این مطلب می رسیم که در قیامت حساب و کتاب است و  ما نیازمند  توشه ایم و خطاب می رسد: "بی هیچ رفتی و بی هیچ آمدی ما این همه نشانه فرستادیم از ارسال رسل گرفته تا قرآن، ولی باز بی توشه آمدی تو مسئول بودی!"

وی در ادامه افزود: ائمه علیهم السلام چون عاشق خدا بودند خود خدا را می‌خواستند و عاشقانه برخی خطابات قرآنی را  تفسیر کردند تا ما هم عاشق باشیم.

مفسر قرآن اذعان کرد: در آیه "وقودهاالناس والحجاره" وقود به معنای هیزم است و حطب هم به معنای هیزم است ولی با تامل در این دوکلمه که حطب معنای هیزمی که در انبار است و هنوز نسوخته و وقود یعنی هیزم در حال اشتعال، سعی کنیم با قرآن انس بگیریم و تفسیر درست را به مردم ارائه دهیم.

استاد بهرامپور خاطرنشان کرد: مراد از "نفس مطمئنه در قرآن" تنها خطاب به امام حسین علیه السلام نیست، بلکه هرکسی بنا بر اعتقاد خود درجه ای از نفس مطمئنه را دارد، مثل خانمی که تمام زندگی مادی خود را با حجاب واعتقاداتش عوض نمی کند مخاطب این آیه می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مفسرانی که تفسیر می گویند یا تفسیر می نویسند، باید حال و هوای مخاطب را داشته باشند، طلاب علوم دینی باید رسالت انتقال مفاهیم و تفسیر قرآن کریم را مهم بدانند و دروس و علوم حوزوی را درست بفهمند و منتقل کنند و ایمان را در بیانات خود به مردم تزریق کنند.