رئیس بنیاد بین المللی دوره‌های امامت کشور:

بنیان خانواده با اعتقاد قوی به امر امامت مستحکم می‌شود

شناسه خبر : 128256

1401/07/28

تعداد بازدید : 313

 بنیان خانواده با اعتقاد قوی به امر امامت مستحکم می‌شود
رئیس بنیاد بین المللی دوره‌های امامت کشور، با اشاره به مشکلات و آسیب‌های فرارویِ خانواده‌ها اظهار داشت: زمانی که بنیان خانواده به امامت متصل شد، خانواده نیز مستحکم می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین سبحانی در جمع کارکنان مدیریت حوزه علمیه خواهران استان گلستان در گرگان، با اهمیت خواندن امر امامت بیان کرد: هر امری به امامت وابسته است و هیچ امری چون علم و اندیشه امامت قابل بررسی نیست. 
 
وی خاطرنشان کرد: در بطن هدایت الهی، هویت، فرهنگ ملی و حاکمیت اسلامی ما امر امامت است که این امر یک رکن اساسی است، اما در جامعه کنونی مورد غفلت قرار گرفته و موجب هجوم دشمنان شده است. 
 
رئیس بنیاد بین المللی دوره‌های امامت کشور، با بیان این‌که مدیران، معاونان و اساتید حوزه‌های علمیه باید به امر امامت توجه داشته باشند، اذعان کرد: اگر پایه‌های امامت محکم شد‌ همه چیز برقرار است و در نتیجه اختلاف و اغتشاش بوجود نمی‌آید. 
 
حجت الاسلام والمسلمین سبحانی با اشاره به مشکلات آسیب‌های فرارویِ خانواده‌ها اظهار کرد: زمانی که بنیان خانواده به امامت متصل شد، خانواده نیز مستحکم می‌شود. 
 
مدیر مرکز تخصصی امام شناسی گفت: هر فرد و مسئولی به سهم خود به‌منظور بیدارسازی افراد پیرامون امامت تلاش کرده است که باید این تلاش‌ها ادامه داشته باشد زیرا تفکر، فرهنگ و معارف اهل بیت(علیهم‌السلام) در غربت است. 
 
رئیس بنیاد بین المللی دوره‌های امامت کشور در پایان با اعلام ادامه همکاری این بنیاد با مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران استان گلستان ابراز کرد: نباید این دوره به دلیل عدم امکانات تعطیل شود و حوزه علمیه خواهران باید از جهت استاد امامت خودکفا شوند. 
 
* ۳۷ نفر از طلبه‌های گلستان در دوره‌های امامت شرکت کردند
 
در ابتدای این دیدار، خانم حسینی واعظ مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان و حجت الاسلام والمسلمین اسفندیاری به ارائه گزارشی از فعالیت‌های نهاد تحت اشراف خود در حوزه امامت پرداختند. 
 
خانم حسینی واعظ گفت: پس از توافقات صورت گرفته با مرکز تخصصی امامت استان، دوره‌های امامت در دو منطقه استان در شهرستان های گرگان و آزادشهر برگزار شد. 
 
وی توضیح داد: دوره‌ها ابتدا بصورت حضوری و با حضور ۳۷ نفر از طلبه‌های مدارس علمیه استان برگزار شد و سپس بصورت مجازی در ایام ماه مبارک رمضان ادامه یافت. 
 
مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان ادامه داد: از بین طلبه‌های شرکت کننده، ۱۷ نفر موفق به شرکت در آزمون پایانی و اخذ مدرک شدند. 
 
خانم حسینی واعظ در پایان گفت: برنامه ریزی‌ها جهت برگزاری دوره‌های تکمیلی و مقدماتی در استان در حال انجام است و به زودی برگزار می‌شود. 
 
در پایان این نشست، مدارک دوره مقدماتی به برخی ممتازین به صورت حضوری توسط حجت الاسلام و المسلمین سبحانی تقدیم شد.