برگزاری سه شنبه های مهدوی در مدارس علمیه خواهران استان آذربایجان غربی

شناسه خبر : 128247

1401/07/28

تعداد بازدید : 122

برگزاری سه شنبه های مهدوی در مدارس علمیه خواهران استان آذربایجان غربی
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان آذربایجان غربی، از اجرای برنامه "سه شنبه های مهدوی" با حضور پرشور طلاب، اساتید و همکاران مدارس علمیه خواهران استان بصورت هفتگی خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان آذربایجان غربی در گفتگویی، از اجرای برنامه سه شنبه های مهدوی، با حضور پرشور طلاب، اساتید و همکاران مدارس علمیه استان بصورت هفتگی خبر داد.

وی افزود: این برنامه با محوریت کتب حدیثی و تبرک جستن به کلام نورانی حضرات معصومین علیهم السلام،  توسط اساتید اخلاق، استغاثه به امام عصر ارواحنا فداه و عرض ارادت به سالار شهیدان اباعبدالله الحسین علیه السلام انجام می‌شود.

خانم مرتاض گفت: این برنامه به دلیل انتساب به حضرت ولی عصر ارواحنا فداه، با استقبال طلاب مواجه شده و این ظرفیت را دارد که در ارتقاء سلوک مومنانه طلاب به عنوان یک بانوی منتظر، تاثیرگذار بوده و انگیزه طلاب را در ادامه مسیر بندگی افزایش داده و در جهت نیل به جامعه منتظر هموار نماید.

وی افزود: نشست های علمی و تخصصی مهدویت، تهیه و پخش بسته های فرهنگی، شعرخوانی، سیر مطالعاتی مهدوی، معرفی و ارائه کتب مهدوی، برپایی ایستگاه های صلواتی و... از جمله فعالیت هایی هست که در سه شنبه های امام زمانی در مدارس علمیه استان آذربایجان غربی برگزار می شود.

معاون فرهنگی استان آذربایجان غربی، با اشاره به اهتمام مدیران و معاونین فرهنگی مدارس علمیه در برگزاری هرچه باشکوهتر سه شنبه های مهدوی، از ایشان تشکر کرد.