مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) اردکان:

حوزه‌های علمیه خواهران از بازوهای مهم فرهنگی جامعه است

شناسه خبر : 128236

1401/07/28

تعداد بازدید : 135

حوزه‌های علمیه خواهران از بازوهای مهم فرهنگی جامعه است
مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) اردکان، گفت: حوزه‌های علمیه خواهران به عنوان یکی از بازوهای مهم فرهنگی جامعه است که نقش مهمی در زمینه بهره‌مندی از فرهنگ قرآن و انس و تدبر در آیات الهی ایفا می کنند.

پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم فاطمه ابراهیمیان، مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) اردکان،  در گفت و گویی، با بیان برگزاری محافل انس با قرآن، به ضرورت آموزش کلام وحی اشاره کرد و افزود: دین مقدس اسلام، به قرآن کریم به عنوان بزرگ‌ترین کتاب آسمانی ما مسلمانان بسیار اهمیت داده است و قرآن کتاب هدایت انسان‌ها به کمال الهی است و این راهنمائی لازمه‌اش توجه و انس بیش از حد به قرآن کریم است.

وی تصریح کرد: حوزه‌های علمیه خواهران به عنوان یکی از بازوهای مهم فرهنگی جامعه است که نقش مهمی در زمینه بهره‌مندی از فرهنگ قرآن و انس و تدبر در آیات الهی ایفا می کنند.

خانم ابراهیمیان اظهار کرد: برپایی محافل انس با قرآن ویژه طلاب و عموم بانوان در بقاع متبرکه، آموزش تجوید و قرائت قرآن، برگزاری جلسات جزء خوانی در ماه مبارک رمضان در مدرسه، برگزاری کلاس‌های تفسیر و تدیر در آیات قرآن و ... از برنامه های مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) اردکان برای انس بیشتر با کلام الله مجید است.

مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) اردکان، با اشاره به نقش مسابقات قرآنی، گفت: شرکت طلاب در مسابقات قرآنی در رشته های مختلف حفظ، تفسیر، ترتیل و ... انگیزه و اشتیاق در آن‌ها ایجاد می‌کند و همین امر سبب گرایش او در مسیر قرآنی خواهد شد.

وی ادامه داد: در زمینه آشنایی طلاب با تفسیر قرآن باید گفت، تفسیر قرآن مراتب علمی زیادی را می‌طلبد و در این مرکز کلاس های تدبر در قرآن برای طلاب برگزار می‌شود که هدف آن بیان نکات تربیتی و ارتباط آیات با یکدیگر است.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: انس با قرآن کریم موجب نشاط و شادابی انسان، هم در زندگی روزمره‌ی خود و هم موجب پاداش اخروی خواهد شد و انس با قرآن را نباید محدود به طلبه‌ها و حوزه‌های علمیه کرد، بلکه آحاد جامعه باید در سطوح مختلف با قرآن انس داشته باشند.