دیدار مسئول جدید بسیج طلاب با مدیر حوزه علمیه خواهران استان سمنان

شناسه خبر : 128206

1401/07/29

تعداد بازدید : 315

دیدار مسئول جدید بسیج طلاب با مدیر حوزه علمیه خواهران استان سمنان
حجت‌الاسلام والمسلمین سادین، مسئول جدید بسیج طلاب سمنان، با حضور در مدیریت حوزه علمیه خواهران این استان، با مدیر این مجموعه حوزوی، حجت الاسلام والمسلمین نجم دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین مهدی نجم، در دیدار مسئول جدید بسیج طلاب سمنان، ضمن تبریک قبول مسئولیت جدید به وی، به ارائه گزارشی از فعالیت های حوزه پرداخت و گفت: کارهای فاخر و شایسته ای در عرصه های پژوهش، فرهنگی و آموزشی در حوزه علمیه خواهران استان در حال انجام است، لذا با توجه به اتفاقات اخیر و نیاز جامعه به بحث تربیت اخلاقی و اعتقادی و ترویج سبک زندگی اسلامی، ما نیاز به کار اساسی و ریشه ای در این زمینه داریم و در اولین گام، باید حضور جدی و موثری در مدارس داشته باشیم.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان سمنان، در ادامه تصریح کرد: لازمه حضور موثر در مدارس، تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد است، یعنی ما باید در ابتدای این مسیر برای مسئله جهاد تبیین، مربی توانمند تربیت کنیم تا دیگر نیاز به تامین استاد از جاهای دیگر نباشیم.

حجت الاسلام والمسلیمن نجم، با اشاره به این که باید کار فرهنگی اساسی اتفاق بیفتد، گفت: با توجه به هجمه ها و هزینه های کلان دشمن در این خصوص، ما نیز با حرکتی متقابل و خرج هزینه در مقابل با آنها بایستیم، لذا حوزه های علمیه نیاز به حمایت مالی در این خصوص هستیم و نیروی متخصص خوبی هم داریم.

در ادامه این نشست، معاونت فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان سمنان، ضمن ارائه گزارش از فعالیت های فرهنگی-تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان گفت: گروه های تبلیغی مختلفی با توجه به نوع مخاطبین از ابتدای کرونا تشکیل شده است و با یک طرح کشوری تحت عنوان "تواصی" ساماندهی شده اند و آماده همکاری و مشارکت با سازمان ها و ارگان های مختلفی هستند.

در ادامه جلسه حجت الاسلام والمسلمین سادین گفت: با توجه به اهمیت کمیت در امور مختلف، اما اتفاقات اخیر نشان داد که در بحث نوجوانان و جوانان، کار کیفی صورت نگرفته و نوجوانان در مباحث اعتقادی و اخلاقی غنی نیستند. ما در بسیج طلاب یکسری برنامه های سالانه و مستمری داریم که با کمک هر دو نهاد بتوانیم با توجه به شرایط امروز جامعه به نحو احسن اجرایی کنیم.

مسئول بسیج طلاب در ادامه افزود: با توجه به ضرورت جهاد تبیین، امروز ما نیاز به جهادگر تبیینی داریم که طلاب، اساتید حوزه و مبلغین ما اعم از خواهر و برادر در رأس آن قرار دارند، که البته باید کار گروهی و تشکیلاتی انجام دهیم تا به هدفی که می خواهیم برسیم؛ لذا برای عملیاتی کردن طرح و برنامه های تصویب شده به ظرفیت طلاب خواهر نیازمندیم.