معاون پژوهش مدرسه علمیه حضرت نرجس(س) ساری:

کلام ما باید مستند و مستدل باشد

شناسه خبر : 128194

1401/07/27

تعداد بازدید : 133

کلام ما باید مستند و مستدل باشد
معاون پژوهش مدرسه علمیه حضرت نرجس(س) ساری گفت: کلام ما باید مستند و مستدل باشد و یک مبلغ باید اهل تحقیق و پژوهش باشد، در غیر این صورت به جایی نخواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم عبدی، معاون پژوهش مدرسه علمیه حضرت نرجس(سلام الله علیها) ساری، در جمع طلاب جدید الورود این مدرسه بیان کرد: یکی از دلایل اهمیت پژوهش، تبلیغ است، همانطوری که خداوند پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) و ائمه اطهار(علیهم السلام) را به عنوان مبلغ معرفی کرد.

وی با اشاره به تحقیق در کتب گذشته و بروزرسانی و تبیین علومی که به دست ما رسیده، اظهار کرد: یاد گرفتن و مهارت بیان کردن، دو مطلب متفاوت است، یک مبلغ علاوه بر بصیرت و آگاهی، نیاز به تحقیق دارد.

خانم عبدی ضمن تعریف تحقیق تصریح کرد: تحقیق به معنای جستجوی مطلب مجهول و تبدیل آن به معلوم است.

معاون پژوهش مدرسه علمیه حضرت نرجس(سلام الله علیها) ساری، با اشاره به روایت امام صادق(علیه‌السلام) که مومن مثل زنبور عسل است و روی هر گلی نمی‌نشیند، گفت: ما کتب و معلومات زیادی داریم، اما نباید از هرجایی علم را به دست بیاوریم، ما علوم را از منابع مختلف می گیریم، اما باید طریقه تحلیل را هم بلد باشیم، کلام ما باید مستند و مستدل باشد، یک مبلغ باید اهل تحقیق و پژوهش باشد و در غیر این صورت به جایی نخواهد رسید.