در مدرسه علمیه حضرت زهرا(س) سنجان مطرح شد؛

وحدت با شناخت وضعیت موجود میّسر می شود

شناسه خبر : 128193

1401/07/28

تعداد بازدید : 146

وحدت با شناخت وضعیت موجود میّسر می شود
مسئول امور علمی-پژوهشی بسیج طلاب استان مرکزی گفت: منظور از وحدت، اعم از وحدت شیعه و سنی و همچنین اتحاد در برابر اغتشاشات است که این دو بحث جدا، ولی در عین حال قابل جمع با یکدیگرند وحدت فقط با شناخت وضعیت موجود میسر می شود.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، نشستی با موضوع "لزوم و ضرورت وجود وحدت" به همت معاونت های پژوهش و فرهنگی مدرسه علمیه حضرت زهرا(س) سنجان در سالن اجتماعات این مدرسه علمیه برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین اسدی، مسئول امور علمی-پژوهشی بسیج طلاب استان مرکزی، در این جلسه اظهار داشت: منظور از وحدت، اعم از وحدت شیعه و سنی و همچنین اتحاد در برابر اغتشاشات است که این دو بحث جدا، ولی قابل جمع با یکدیگرند، وحدت فقط با شناخت وضعیت موجود میسر می شود.

وی با تأکید بر اینکه امر وحدت بسیار ضروری است، گفت: شرایط همانند پازل که وقتی کنار هم چیده می‌شود، معنای آن مشخص می‌شود، وحدت نیزایجاد می‌شود.

مسئول امور علمی-پژوهشی بسیج طلاب استان مرکزی افزود: ایران بعد از انقلاب گفت، نه شرقی نه غربی، و لذا همین باعث جنگ هشت ساله و به وجود آمدن گروهک‌های زیاد بعد از جنگ شد که هدف آنها از تشکیل این برنامه‌ها، تجزیه ایران و به خطر انداختن وحدت جامعه بود که در نهایت جنگ فرهنگی در حوادث اخیر شعار زن، زندگی، آزادی را مطرح کردند.

حجت الاسلام والمسلمین اسدی اظهار کرد: وظیفه ما در این برهه تاریخی، حفظ وحدت، تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی، بیان چهره واقعی دشمن مخصوصا آمریکا و حرکت در مسیر تقویت اتحاد بین اقوام و اقلیت‌هاست.

وی اشاره کرد: ورود افراد انقلابی در بدنه آموزش و پرورش و برخورد قاطع با سلبریتی‌هایی که در شرایط فعلی کشور با اغتشاشات همراهی کردند، یکی از مهمترین کارها برای جلوگیری از اغتشاشات است.

مسئول علمی پژوهشی بسیج طلاب استان مرکزی خاطرنشان کرد: غربی‌ها می‌دانند ایرانیان مقدمه ساز نهضت جهانی انقلاب اسلامی هستند و از این موضوع در هراس هستند.