امام جمعه شهرستان خاش:

طلاب به دانسته های خود عمل کرده و در این راه ثبات قدم داشته باشند

شناسه خبر : 128188

1401/07/27

تعداد بازدید : 188

 طلاب به دانسته های خود عمل کرده و در این راه ثبات قدم داشته باشند
امام جمعه شهرستان خاش، با بیان اهمیت علم آموزی گفت: کسب علم و دانش هم مانند نماز، یک فریضه است. طلاب نیز باید به دانسته های خود عمل کنند و در این راه ثبات قدم داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، جلسه اخلاق عمومی با حضور اساتید و کارکنان مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) شهرستان خاش، و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین غلام رضا دهقان، امام جمعه شهرستان، در محل سالن اجتماعات این مدرسه علمیه، برگزار شد.

امام جمعه شهرستان خاش، در این جلسه با طرح سوالاتی از قبیل "علم چه تاثیری در زندگی ما دارد؟" ،"علم و دانش چه جایگاه و اهمیتی دارد؟"،"حفظ و نگهداری علم و دانش چگونه است؟" به بیان اهمیت علم آموزی پرداخت.

وی با استناد به روایت پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله وسلم) که فرمودند: «طَلَبُ العلمِ فریضةٌ علی کلِّ مسلمٍ و مسلمه» گفت: همان گونه که نماز یک فریضه است، کسب علم و دانش هم یک فریضه است. از خداوند متعال خواستاریم که این منزلت را به ما طلاب بدهد که به دانسته های خود عمل کنیم و در این راه ثبات قدم داشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین دهقان، در ادامه، با استناد به روایت پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه وآله وسلم) که فرمودند: «من افتخار می کنم به علمای امت خودم. پس می گویم علمای امت من همچون انبیاء هستند»؛ گفت: پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله وسلم) فخر می ورزد به کسانی که در مسیر علم و دانش قدم بر می دارند.

وی با بیان روایت دیگری از پیامبر گرامی اسلام(صلی‌الله علیه و آله و سلم) که فرمودند: «مَن طَلَبَ العلمُ کانَ کفارة ما مضیٰ»، «کسی که علم و دانش را فرا بگیرد، موجب کفاره گناهان گذشته اش می شود» یکی از فواید علم آموزی را بخشش گناهان دانست.