مدرس حوزه علمیه:

کمال انسان فهم دقیق دین و عمل به آن است

شناسه خبر : 128173

1401/07/30

تعداد بازدید : 336

کمال انسان فهم دقیق دین و عمل به آن است
حجت‌الاسلام و المسلمین مجتبی نوع‌دوست، مدرس حوزه گفت: هر زمان خداوند خیر بنده‌ای را بخواهد، فهم و درک عمیق دین را نصیبش می‌کند و او را در مسیر هدف انبیاء و اولیای الهی قرار می دهد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام و المسلمین مجتبی نوع‌دوست، در مراسم طلیعه حضور که در جمع طلاب جدیدالورود مدرسه علمیه الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شهرستان آزادشهر برگزار شد، بیان کرد: تمام موجودات، برای طالب علم طلب آمرزش می کنند، زیرا او در مسیر هدف انبیاء قدم بر می‌دارد، مسیری که دنیای مادی کوچک را می‌شکند و افقی نو در مسیر بشر قرار داده و شعاع دید آنها را بالا می برد.

وی به بعد مادی و روحانی انسان‌ها اشاره کرد و گفت: انسان‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند؛ دسته اول؛ انسا‌ن‌هایی که اهل آخور هستند، یعنی با غریزه شهوت و غضب زندگی می کنند.

مدرس حوزه، دسته دوم را اهل آخرت معرفی کرده و توضیح داد: از منظر قرآن، کسانی که دین خدا را می‌آموزند و به آن عمل کرده و با حدود خداوند زندگی می کنند، اهل آخرت هستند؛ این افراد خود را در دین خدا محدود کرده و این محدودیت دینی باعث رشد و پیشرفت آنان می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوع‌دوست افزود: افراد اهل آخرت هم خود در مسیر آخرت حرکت می کنند و هم افراد جامعه را از زندگی مادی و روزمره خارج کرده و خدا و اهل بیت(علیهم‌السلام) را وارد می‌کنند که این تنها در اثر کسب علوم دینی و معرفتی حاصل می شود.

وی در تشریح دسته سوم گفت: افراد اهل الله هستند که انتهای دین، اهل خداشدن است و خداوند لذتی غیرقابل توصیف نصیب این افراد می کند که این نهایت دینداری است.

عضو هیات امنای مدرسه علمیه الزهرا(سلام‌الله‌علیها) آزادشهر، در پایان خطاب به طلاب گفت: در جهان امروزی بالاترین موج در روانشناسی در دانشگاه‌های غربی، معنویت گرایی است که معتقدند باید بشر به معنویت و توجه به معنا برگردد؛ و حوزه‌های علمیه مرکز این معنویت هستند و نیاز به سربازانی دارد که نگاه سالم و صحیح معنوی را به بشر انتقال دهند.