کارشناس سیاسی:

طلاب نباید در مقوله نهی از منکر، گرفتار مارپیچ سکوت شوند

شناسه خبر : 127872

1401/07/25

تعداد بازدید : 137

طلاب نباید در مقوله نهی از منکر، گرفتار مارپیچ سکوت شوند
کارشناس سیاسی با بیان اینکه طلاب نباید در مارپیچ سکوت فرو رفته و از کنار منکر به راحتی عبور کنند، گفت: اگر در جامعه امر به معروف و نهی از منکر نباشد، غیرارزش ها، جای ارزش ها را گرفته و منکر در جامعه نهادینه می شود.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین یحیی چابک، کارشناس سیاسی، در کارگاه بصیرتی-سیاسی در جمع طلاب، کارکنان و اساتید مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) شیرود اظهار داشت: طبق فرمایش حضرت رسول اکرم(صلی الله علیه و آله) یکی از مواردی  که حجاب ها را پاره می کند و به عظمت خداوند می رسد، صدای گردش قلم عالم است، این حدیث تاکید بر علم آموزی به همراه عمل را یادآوری می کند که سبب رشد معنوی در انسان ها می شود.

وی افزود: علوم حوزوی، سرآمد همه ی علم هاست، طلاب باید علم را به صورت تخصصی یاد گرفته و برای خود، کرسی اندیشه ایجاد کنند و کادرسازی قوی و هدفمند داشته باشند تا از انحرافات جلو گیری کنند؛ به فرموده امام علی(علیه السلام) در جهنم آسیابی است که پنج گروه در آن قرار می گیرند که یکی از آنها عالمی است که دچار انحراف شده باشد.

آقای چابک با اشاره به حوادث اخیرکشور تصریح کرد: پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) بیان کرد: از فتنه های آخر الزمان ناراحت نباشید زیرا چهره منافقان را روشن می کند، این حوادث جنگ بین اسلام و کفر است و خروجی آن، آیه ی شریفه ی "ان مع العسریسرا" خواهد بود.

وی افزود: طلاب نباید در مارپیچ سکوت فرو رفته و از کنار منکر به راحتی عبور کنند، اگر در جامعه امر به معروف و نهی از منکر نباشد، غیرارزش ها، جای ارزش ها را گرفته و منکر در جامعه نهادینه خواهد شد، طلاب در این مسیر با بصیرت و استقامت رفتار کنند، یعنی فهم و عمل به موقع داشته باشند تا از فتنه های آخرالزمان مصون بمانند.